Uber порушував закони та обманював поліцію
У The Guardian просочилося понад 124 тисячі документів, які висвітлюють сумнівні методи роботи та конфіденційну внутрішню інформацію американської компанії для пошуку таксі, приватних водіїв та доставки їжі Uber.
Отримані дані говорять про те, що технічний гігант нехтував законами, обманював поліцію, використовував насильство по відношенню до водіїв та намагався чинити тиск на представників уряду.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
Зокрема, були зафіксовані спроби лобіювати президента США Джо Байдена, який, можливо, змінив свою промову після зустрічі з керівництвом Uber і згадав генерального директора публічно, лобіювати канцлера Німеччини Олафа Шольца, колишнього канцлера казначейства Великобританії Джорджа Осборна та інших міністрів, а президент Франції Еммануель Макрон нібито таємно допомагав лобіювати Uber у Франції. Представники компанії, мовляв, намагалися заручитися підтримкою влади, виявляючи непомітні знаки уваги прем'єр-міністрам, президентам, мільярдерам, олігархам і медіамагнатам.
Щоб поліція не бачила даних, корпорація використовувала "аварійний вимикач знищення" під час рейдів поліції, тоді як колишній генеральний директор Uber говорив керівникам, що "насильство гарантує успіх" і потрібно "прийняти хаос".
Журналісти стверджують, що, згідно з витоком, порушення законів і правил таксі відбувалося у п'ятирічний період з 2013 по 2017 рік, коли керуючим компанії був американський підприємець Тревіс Каланік. При цьому інші співробітники називали себе "піратами" та визнавали свої незаконні дії. Файли охоплюють діяльність Uber у 40 країнах світу.
Колишній головний лобіст компанії з Європи, Близького Сходу та Африки Марк МакГанн називає себе тією людиною, яка поділилася інформацією з The Guardian. Причиною своїх дій він називає "борг висловитися та допомогти урядам виправити деякі фундаментальні помилки".
Читайте також: