Бойові дії в Україні на 12 жовтня: мапа та ситуація на фронті
12 жовтня розпочалася 231-а доба героїчної боротьби українського народу проти російської збройної агресії на території України після повномасштабного вторгнення Росії у лютому.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
Мешканцям України не варто ігнорувати сигнали повітряної тривоги, оскільки все ще зберігається загроза російських ракетних атак та авіаударів по українським об'єктам цивільної, військової та критично важливої інфраструктури.
Минулої доби російські окупанти випустили по Україні:
- одну балістичну та 28 крилатих ракет, 20 з яких були збиті силами ППО;
- 14 іранських бойових дронів-камікадзе в Одеській та Миколаївській областях, 12 з яких знищено;
- завдали 13 авіаційних ударів;
- здійснили понад 40 обстрілів із РСЗВ.
Від численних ворожих атак постраждала інфраструктура понад 40 українських населених пунктів, серед яких Львів, Кривий Ріг, Запоріжжя та інші.
Агресор продовжує не лише обстрілювати Україну, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни, а й намагається утримати захоплені українські території, зупинити український контрнаступ, вести повітряну розвідку, наступати на окремих напрямках і здійснює дистанційне мінування території.
Згідно з інформацією від Генштабу ЗСУ на ранок 12 жовтня 2022 року минулої доби:
- Ворожі обстріли – на Сіверському, Слобожанському, Краматорському, Бахмутському, Авдіївському, Новопавлівському, Запорізькому та Південнобузькому напрямках.
- Агресор не припиняє спроби наступу – на Бахмутському та Авдіївському напрямках.
- Без істотних змін – на Волинському та Поліському напрямках, але Лукашенко заявляє про готовність Білорусі допомогти Росії у війні проти України.
- Спроба ворога стримати український контрнаступ – на Південнобузькому напрямку.
ЗСУ успішно відбили атаки ворога – в районах Миколаївка, Соледар, Бахмутське, Бахмут, Майорськ, Первомайське та Красногорівка.
Авіація ЗСУ – здійснила 15 ударів, вразивши 13 районів зосередження озброєння та військової техніки окупантів, а також дві російські системи ППО.
Ракетні війська та артилерія ЗСУ – вразили 12 ворожих пунктів управління, 17 районів зосередження живої сили, озброєння та військової техніки окупантів, чотири склади боєприпасів військ РФ, а також понад 20 інших важливих об'єктів ворога.
В Інституті вивчення війни (The Institute for the Study of War/ISW) дали такі ключові висновки щодо російського наступу в Україні на 11 жовтня:
- Російські війська другий день поспіль завдавали масованих ракетних ударів по території України, а також продовжували наземні штурми в Донецькій області.
- Попередній досвід генерала армії Сергія Суровікіна як командувача Збройних сил Росії у Сирії, ймовірно, не пов'язаний із масованою хвилею ракетних ударів по Україні за останні кілька днів і не свідчить про зміну траєкторії російських можливостей чи стратегії в Україні.
- РФ, ймовірно, витягує боєприпаси та іншу техніку з білоруських баз зберігання, що несумісне з уявленням, що російські сили створюють умови для наземної атаки на Україну з Білорусі.
- Російські джерела стверджували, що українські сили продовжували вести контрнаступ на схід від річки Оскіл і в напрямку Кремінна-Сватове, а ще продовжували наземні атаки на півночі та заході Херсонської області.
- Українські війська продовжують кампанію з перехоплення російських військових, технічних та тилових об'єктів та районів зосередження у Херсонській області.
- Російські повідомлення про вибухи в Джанкої, Крим, вказують на паніку щодо втрати додаткових логістичних можливостей у Криму після вибуху мосту через Керченську протоку.
- Суб'єкти РФ оголошують про нові продовження та етапи мобілізації в окремих регіонах, що може свідчити про те, що вони не виконали свої мобілізаційні квоти.
- Російська та окупаційна влада продовжує проводити фільтраційні заходи на окупованих Росією українських територіях.
Фото: understandingwar.org
Теги: новини , війна , новини України , бойові дії , вторгнення Росії , російсько-українська війна