Бойові дії в Україні на 25 жовтня: мапа та ситуація на фронті
У вівторок, 25 жовтня, розпочалася 244-та доба боротьби українського народу проти російської агресії на території України після повномасштабного збройного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
Мешканцям України не варто ігнорувати сигнали повітряної тривоги, оскільки зберігається загроза російських ракетних атак та авіаударів по українським об'єктам цивільної, військової та критично важливої інфраструктури.
Минулої доби по Україні російські окупанти завдали:
- два ракетні удари;
- 12 авіаційних ударів;
- понад 60 обстрілів із реактивних систем залпового вогню.
Росія продовжує обстрілювати Україну ракетами та ударними безпілотниками, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни, завдаючи ударів по критичній інфраструктурі та будинкам мирного населення. Є також загроза вильоту ракет і БпЛА з території Білорусі.
Крім того, війська РФ намагаються утримувати тимчасово захоплені українські території, покращити своє тактичне становище, стримати ЗСУ, вести повітряну розвідку та наступати на окремих напрямках.
За інформацією від Генштабу ЗСУ на ранок 25 жовтня:
- Ворожі обстріли – на Сіверському, Слобожанському, Куп'янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському, Новопавлівському, Запорізькому та Південнобузькому напрямках.
- Ворог намагається вести наступальні дії – на Бахмутському та Авдіївському напрямках.
- Обстановка без істотних змін – на Волинському та Поліському напрямках.
- Оборонні позиції окупантів на лівому березі Дніпра – у Херсонській області.
- ЗСУ успішно відбили атаки ворога – в районах Білогорівка, Бахмут, інша Білогорівка, Верхньокам’янське, Іванград, Кліщіївка, Спірне, Соледар, Мар’їнка та Невельське на території Донецької та Луганської областей.
- Авіація ЗСУ – здійснила понад 30 ударів, вразивши 22 райони зосередження озброєння та військової техніки окупантів, п'ять складів боєприпасів та дев'ять зенітних ракетних комплексів ворога.
- Підрозділи ППО – збили три ворожі вертольоти, бомбардувальник Су-24М, два безпілотники "Орлан" та дорон-камікадзе іранського виробництва.
- Ракетні війська та артилерія ЗСУ – вразили шість районів зосередження живої сили, озброєння та військової техніки противника, два склади боєприпасів, зенітний ракетний комплекс, радіолокаційну станцію "Зоопарк" та два інші важливі об'єкти противника.
В Інституті вивчення війни (The Institute for the Study of War/ISW) дали таку ключову оцінку російському наступу в Україні на 24 жовтня
- Кремль активізував свою інформаційну операцію, щоб звинуватити Україну у підготовці другого дня поспіль фальшивої атаки з використанням "брудної бомби".
- 24 жовтня начальник Управління військової розвідки України генерал-майор Кирило Буданов заявив, що вплив російських терористів на критично важливі об'єкти української інфраструктури слабшає.
- Анексія президентом Росії Володимиром Путіним чотирьох українських областей 30 вересня спровокувала розкол у Кремлі, який, за словами Буданова, ймовірно, посилюватиметься в міру того, як Україна звільняє нові території.
- Пригожин продовжує нарощувати владу та створює паралельну Збройним силам Росії військову структуру, яка може становити загрозу путінському правлінню — принаймні в інформаційному просторі. Він також визнав повільні темпи наземних операцій групи "Вагнер" навколо Бахмута, оскільки російські сили продовжували втрачати позиції поблизу міста.
- Російські сили, ймовірно, готуються до оборони Херсона та не повністю виводяться з верхньої частини Херсонської області, незважаючи на раніше підтверджені повідомлення про виведення деяких російських підрозділів із верхньої частини регіону.
- Генштаб України підтвердив, що українські сили захопили Кармазинівку, М'ясожарівку (Артемівку), Невське та Новосадове.
- Губернатор Курської області Роман Старовойт оголосив про завершення 23 жовтня будівництва двох укріплених рубежів оборони на кордоні з Україною — мабуть, це театр безпеки, розрахований на внутрішню російську аудиторію, оскільки жодної небезпеки українського механізованого вторгнення на територію Росії немає.
- Українські сили продовжували завдавати ударів по скупченням російських військ біля лінії фронту в Запорізькій області 23–24 жовтня, а 22 жовтня завдали удару по скупченням російських військ і техніки в районі Енергодару.
- Поспішні зусилля Росії щодо мобілізації для усунення нестачі персоналу на передовій призвели до канібалізації російського персоналу формування збройних сил і зменшили здатність Росії ефективно навчати та розгортати новий персонал, а також укомплектовувати вітчизняні підприємства.
- Чиновники окупаційної адміністрації відключили системи зв'язку в Херсоні, намагаючись обмежити громадянські повідомлення про російські позиції українським силам напередодні очікуваного наступу України.
Фото: understandingwar.org
Теги: новини , новини України , війна , російсько-українська війна , бойові дії , вторгнення Росії