Найбільші відомі льодовики зникнуть до 2050 року
Глобальне потепління призведе до того, що одні з найвідоміших льодовиків у світі, які є центрами глобального туризму, зникнуть менш ніж через 30 років. Серед них гора Кіліманджаро в Танзанії, Доломітові Альпи в Італії, парки Йосеміті та Єллоустоун у США.
Льодовики на одній третині об'єктів всесвітньої спадщини зникнуть до 2050 року незалежно від кліматичного сценарію, що застосовується. Так передає Reuters 3 листопада, посилаючись на дані зі звіту ЮНЕСКО.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
Представники ЮНЕСКО підкреслюють, що цей звіт є закликом до дії, оскільки можна врятувати льодовики та залежне від них виняткове біорізноманіття, якщо швидко скоротити кількість викидів CO2 і утримувати глобальне підвищення температури нижче 1,5 градуса за Цельсієм.
Фахівці кажуть, що льодовики зі списку всесвітньої спадщини щороку втрачають у середньому близько 58 мільярдів тонн льоду. Це можна порівняти з річним обсягом води, який використовують у Франції та Іспанії, разом узятих. Крім того, така втрата льоду сприяє глобальному підвищенню рівня моря майже на 5%.
При звичайному сценарії викидів близько 50% льодовиків на об'єктах ЮНЕСКО можуть майже повністю зникнути до 2100 року.
Конференція ООН зі зміни клімату (COP27) з 6 по 18 листопада 2022 року, за словами експертів, має також відіграти вирішальну роль, щоб знайти вирішення проблеми втрати льодовиків.
Читайте також:
Теги: льодовик , зміни клімату , клімат , глобальне потепління , світові новини , новини