Бойові дії в Україні на 17 січня: карта та ситуація на фронті
У вівторок, 17 січня, розпочалася 328-та доба боротьби українського народу проти збройної російської агресії на території України.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Завдаючи ударів по населених пунктах, ворог продовжує знищувати інфраструктуру та житло цивільного населення, тим самим порушує норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни.
Минулої доби противник завдав 2 ракетних і 7 авіаційних ударів і зробив понад 70 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. Зокрема, за цивільною інфраструктурою є поранені та загиблі серед мирного населення.
Висока небезпека подальших російських авіаційних та ракетних ударів по об'єктах по всій території України❗
Оперативна інформація за напрямками від Генштабу ЗСУ на ранок 17.01.2023:
- Противник не залишає своїх намірів захопити повністю Донецьку область. Веде наступальні дії у Бахмутському та Авдіївському напрямах.
- Минулої доби підрозділи Сил оборони відбили атаки окупантів у районах понад 20 населених пунктів, у тому числі: Білогорівка Луганської області; Верхньокам'яне, Спірне, Краснопілька, Сіль, Соледар, Білогорівка, Бахмут, Північне, Кам'янка, Водяне, Невельське, Мар'їнка, Перемога Донецької області.
- На Куп'янському, Лиманському та Новопавлівському напрямках ворог намагається покращити тактичне становище, на Запорізькому та Херсонському – продовжує оборонятися.
- На Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямах обстановку без істотних змін, наступальних угруповань противника не виявлено.
- Танкових, мінометних та артилерійських обстрілів зазнали райони понад п'ятнадцяти населених пунктів. Серед них – Червоне, Ненудне, Веселе, Гатище, Вовчанськ, Нестерне, Землянки, Новомлинськ, Дворічна та Кам'янка Харківської області.
- У Куп'янському та Лиманському напрямках ворог обстріляв райони понад 15 населених пунктів. Зокрема це Кислівка, Котлярівка, Вишневе Харківської області, а також Новоселівське, Андріївка, Макіївка, Кремінна, Діброва, Терни та Ямполівка Луганської області.
- На Бахмутському напрямку вогневої поразки зазнали, зокрема, Виїмка, Білогорівка, Соледар, Червона Гора, Парасковіївка, Бахмут, Кліщіївка, Курдюмівка, Нью-Йорк та Веселе Донецької області, а лише понад 15 населених пунктів.
- На Авдіївському напрямку під ворожий вогонь потрапили Авдіївка, Водяне, Першотравневе, Георгіївка, Мар'їнка та Новомихайлівка на Донеччині.
- На Новопавлівському напрямку обстріляно Вугледар, Микільські Дачі та Велику Новосілку Донецької області.
- У Запорізькому напрямку від артилерійського вогню постраждали понад 15 населених пунктів, зокрема Времівка, Новополь на Донечині та Полтавка, Малинівка, Гуляйполі, Мала Токмачка, Новоандріївка, Степове, Кам'янське та Плавні на Запоріжжі.
- На Херсонщині окупанти не припиняють терору цивільного населення. Мінометних та артилерійських обстрілів, зокрема, зазнали Саблуківка, Качкарівка, Ольга, Тягинка, Інгулець та Херсон.
- На тимчасово зайнятих територіях, у населених пунктах Заводівка, Горностаївка та Каїри Херсонської області, окупанти зупинили трансляцію всіх українських телеканалів, транслюється лише російське телебачення.
- Підрозділи ракетних військ та артилерії Сил оборони України за добу вразили пункт управління, 11 районів зосередження окупантів, склад пально-мастильних матеріалів та склад боєприпасів ворога.
- Орієнтовні втрати армії РФ сьогодні складають:
Аналітики War Mapper публікують крупний план карти бойових дій із останніми змінами ситуації навколо міста Бахмут (Донецької області) станом на 17 січня:
За їхніми даними, російські війська продовжили наступ навколо Соледара, взявши під контроль західні райони міста, а також селище Сіль.
Великий план карти міста Бахмут показує, що ворожа армія завершила захоплення Содедара та селища Сіль, увійшла до житлових районів північно-східного Бахмуту та взяла під контроль промислові будівлі на південно-східному в'їзді до міста.
Аналітики з Інституту вивчення війни (The Institute for the Study of War/ISW) зробили такі ключові висновки про війну в Україні станом на 16 січня 2023 року:
- Кремль продовжує заперечувати затвердження фінансиста Групи Вагнера Євгена Пригожина про те, що лише сили Вагнера захопили Соледар на Донеччині.
- Офіційний представник Кремля Дмитро Пєсков, можливо, опосередковано звинуватив Пригожина у навмисному викритті конфлікту між Міноборони Росії та Вагнером у російському інформаційному просторі.
- Пригожин продовжував свої зусилля щодо підриву довіри до Міноборони Росії та пов'язаних з Путіним діячам.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що російсько-українська війна перебуває у «вирішальній фазі», що не означає, що війна перебуває в завершальній фазі або що російські сили планують задіяти всі ресурси в майбутніх діях.
- Відомий блогер відродив до лютого 2022 року дискусії щодо наміру Кремля повернути до влади в Україні близького союзника Путіна Віктора Медведчука.
- Призначення начальника російського Генерального штабу генерала армії Валерія Герасимова командувачем театру військових дій російських військ в Україні, зокрема, не викликало значної хвилі критики у дискурсі російських націоналістичних блогерів.
- Російські сили продовжували завдавати локальних ударів щодо повернення втрачених позицій у районі Сватове та на Куп'янському напрямку, тоді як українські сили продовжували наступальні операції у районі Кремінної.
- Російські сили досягли додаткових територіальних успіхів на північ від Бахмута і, можливо, посилюють атаки на південь від Бахмута в районі Кліщівки.
- Російські сили продовжували наземні атаки в районі Авдіївки та Донецька.
- Російські сили продовжували зусилля щодо накопичення живої сили на східному (лівобережжі) Херсонської області та розробці нових логістичних маршрутів між Росією та півднем України.
- Низька дисципліна в російських військах, як і раніше, становить пряму небезпеку для російських солдатів і обмежує ефективність сил.
Теги: новини України , війна , російсько-українська війна , карта , бойові дії , вторгнення Росії