В Україні хочуть заборонити одноразову пластикову продукцію: від яких товарів доведеться відмовитись
Міністерство захисту довкілля внесло для розгляду до Верховної Ради доопрацьований законопроект №6077 «Про обмеження обігу пластику». Документ приділяє особливу увагу обмеженню оксорозкладної пластикової продукції.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Нагадаємо, що з 1 січня 2023 року в українських торговельних закладах та закладах громадського харчування остаточно заборонили використання надтонких і тонких пластикових пакетів. Тепер народні депутати хочуть розширити цю заборону ще й на використання продукції з оксорозкладного пластику, що оксорозкладається, і одноразових пластикових виробів.
Законопроект №6077 «Про обмеження обігу пластику» передбачає:
- обмеження виробництва, ввезення в Україну та розповсюдження пластику одноразового використання та пластикової продукції, що оксорозкладається;
- зобов'язання маркувати небезпечні для довкілля види пластику та вироби з них;
- державний ринковий нагляд та контроль пластикової продукції одноразового використання.
Новим документом хочуть запровадити заборону на обіг та розповсюдження одноразових пластикових виробів, таких як:
- ватні палички
- соломинки
- одноразовий посуд
- харчові контейнери
- контейнери та ємності для напоїв з пінополістиролу
- і т.д.
Також заборона стосується всіх виробів з оксорозкладного пластику, крім контейнерів з біорозкладного пластику і стаканчиків з целюлози з полімерним покриттям (паперові стаканчики).
У разі ухвалення цього законопроекту, заборонено буде не лише поширювати та продавати такі вироби на території України, а й експортувати їх до інших країн.
Документ також передбачає запровадження обов'язкового європейського маркування для одноразових виробів, що містять пластик, але не підпадають під обмеження. До них належать вологі серветки, тютюнові вироби із фільтрами тощо.
Для довідки:
Оксорозкладні пластики - це поліетилен з добавками солей перехідних металів: кобальту, нікелю, заліза. Розкладання таких пластиків у природних умовах відбувається у два етапи. На першому етапі під дією світла та кисню відбувається розпад пластикового виробу на дрібні фрагменти поліетилену та солі металів. Подальшу долю цього пластику простежити неможливо, хоча виробники стверджують, що ці фрагменти розщеплюються під впливом мікроорганізмів. У той же час незалежне дослідження, проведене відповідно до міжнародних стандартів, показало, що за 350 днів лише 15 відсотків оксорозкладного поліетилену розкладається в грунті до діоксиду вуглецю.онлайн-журнал ECOIDEA (с)
Теги: екологія , законопроект , пластик , новини України