До кінця тижня на Землю впаде несправний супутник NASA вагою 270 кілограмів
Найближчими днями на Землю має впасти нефункціонуючий супутник RHESSI, що належить NASA і використовувався для вивчення Сонця. Апарат вагою понад 270 кг, згідно з прогнозами, має увійти в атмосферу у четвер, 20 квітня приблизно о 4:30 ранку за київським часом. Втім, вчені припускають, що це може статися раніше чи пізніше на 16 годин, повідомляє Space.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Космічний апарат RHESSI з 2002 по 2018 рік вивчав сонячні спалахи та корональні викиди маси на Сонці. Прилад фіксував рентгенівське та гамма-випромінювання та за 16 років вивчив понад 100 тисяч викидів сонячних частинок, що дозволило вченим провести їхнє ретельне дослідження. Протягом 5 років RHESSI бродив у навколоземному просторі у неробочому стані. Тепер настав час, коли цей супутник має впасти на Землю.
RHESSI вагою 270 кілограмів має впасти на Землю в четвер, 20 квітня о 4:30 за Києвом. Хоча вчені вважають, що це може статися раніше чи пізніше на 16 годин.
За даними NASA, апарат RHESSI є відносно невеликим космічним апаратом і більшість його буквально зникне в атмосфері на шляху до Землі. Проте, як повідомляють в агентстві, "очікується, що деякі компоненти переживуть повернення". Ризик того, що ці уламки завдадуть комусь шкоди, мінімальний. Такий шанс вчені оцінюють приблизно як 1 із 2467.
Повернення RHESSI є черговим нагадуванням про те, що в навколоземному просторі є маса потенційно небезпечного космічного сміття. За даними, на орбіті сьогодні відстежуються близько 30 тисяч фрагментів, але набагато більше апаратура стеження просто не бачить.
За оцінками Європейського космічного агентства, на даний момент навколо планети рухаються близько 1 млн. об'єктів розміром від 1 до 10 см, а фрагментів від 1 мм до 1 см біля Землі знаходиться близько 130 млн. Навіть дуже дрібні фрагменти здатні серйозно пошкодити будь-який супутник або космічний апарат з урахуванням того, що швидкість об'єктів, що рухаються, досягає 28 160 км/год.
Уламки стикаються один з одним у космосі, формуючи нові уламки. Якщо тенденція збережеться, жителі планети взагалі не зможуть освоювати космос через величезну кількість сміття в навколоземному просторі.
Теги: сміття , космос , супутник , NASA. , світові новини