Лікар Комаровський розповів про ризики для здоров'я українців після підриву Каховської ГЕС: заходи безпеки
Підрив російськими окупантами греблі та інших споруд Каховської ГЕС веде не лише до гуманітарної катастрофи, а й до екологічної. Кандидат медичних наук Євген Комаровський опублікував відео, в якому попередив українців про ризики для здоров'я в результаті трагедії.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Вода продовжує прибувати в села та міста Херсонської області, але загроза життю та здоров'ю існує не лише для населення регіонів навколо водосховища, а й для Причорномор'я.
«Багато хто забуває, що Дніпро впадає в Чорне море. І Каховська трагедія – це не лише 18 мільярдів кубометрів питної води. Це цвинтарі, це ферми, добрива, сотні тисяч вигрібних ям та туалетів. Це гній, каналізаційні системи, сміттєзвалища, цвинтарі домашніх тварин, сотні тисяч тонн загиблої риби. І все це в Чорне море»,
– зазначає Комаровський.
Від дельти Дніпра до Чорного моря – відстань 100 кілометрів. Найголовніший ризик від катастрофи – це заражена вода. Можуть постраждати і країни НАТО, такі як Румунія та Болгарія.
Є ймовірність, що Одеська область, Болгарія та Румунія можуть зазнати спалахів холери, черевного тифу та нескінченних варіацій кишкової палички.
«Коли йдеться про кишкові інфекції – це не лише кишкова паличка та сальмонела. Все це буде у воді»,
- сказав він.
Лікар Комаровський дав поради, як уберегтися від інфекції
- Вживати виключно пляшкову воду;
- Якщо немає доступу до пляшкової води, пити лише кип'ячену (кип'ятити – 4-5 хвилин);
- Якщо немає можливості кип'ятити, використовувати таблетки для дезінфекції питної води;
- Уникати потрапляння необробленої води у відкриті рани (якщо потрапляння брудної води в рану відбулося, її потрібно негайно обробити);
- Намагайтеся дезінфікувати все, що «попадає в рот», а також посуд та інше кухонне приладдя.
- Найпростіший дезінфектор – це білизна, у складі якої обов'язково має бути гіпохлорид натрію. При концентрації гіпохлориду натрію в 5% необхідно зробити розчин - 15 мл на 3 літри води.
Детальніше про заходи безпеки, щоб уникнути зараження інфекціями, дивіться у відео Євгена Комаровського в Instagram.
Теги: новини України , світові новини , вторгнення Росії , повінь , інфекції , здоров'я