Скільки відсотків українців виступає за зміну уряду після закінчення війни – опитування
З 26 травня до 5 червня 2023 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус». Методом телефонних інтерв'ю було опитано 1029 повнолітніх респондентів щодо доцільності оновлення органів влади після Перемоги.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
КМІС поставив респондентам питання, наскільки серед них є запит щодо оновлення центральної влади після Перемоги: Президента, парламенту, Уряду.
Переважна більшість українців (73%) підтримує оновлення центральної влади на тому чи іншому рівні.
Найбільший запит на оновлення стосується Верховної Ради – 69% респондентів хотіли б змінити парламент після Перемоги. Далі слідує Уряд – його хотіли б змінити 47% респондентів. Найменше респондентів – 23% – хотіли б змінити після Перемоги Президента.
У таблиці нижче наведено дані у регіональному вимірі. Загалом є підтримка поновлення влади, особливо на парламентському рівні. Водночас, у всіх регіонах не більше чверті підтримують зміну Президента. «Україна є яскравим прикладом «ефекту гуртування довкола прапора»: хоча підтримка дій центральної влади поступово знижувалася перед початком 2022 року, проте після широкомасштабного вторгнення населення «розставило пріоритети» і наразі ми бачимо загалом високу підтримку дій влади – для досягнення Перемоги.
Разом з цим це не знімає наявне бажання українців до оновлення влади, до приходу більш чесних і компетентних управлінців на різних рівнях. Окрім Президента В. Зеленського, запит на оновлення парламенту і Уряду – відчутний. Українці згуртувалися для відсічі ворогу, але не означає «заплющити очі» на зловживання чи некомпетентність певних політиків чи урядовців», – коментує результати опитування Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.
Графіки: КМІС
Теги: президент , соціопрос , Верховна Рада , уряд , новини України , KMIS