У Японії на берег викинуло 1200 тонн мертвої риби: ймовірні причини (відео)
Як пише The Guardian 14 грудня, японська влада намагається встановити причину масової загибелі риби в прибережних водах. За кілька днів у грудні біля рибальського порту Хакодате на острові Хоккайдо виявили близько 1200 тонн мертвих сардин та макрелі.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Місцеві жителі запевняють, що ніколи не бачили такої жахливої картини. Рибалки кинулися збирати рибу, побоюючись, що її туші, що утворили "срібне покривало" протяжністю більше кілометра, знизять вміст кисню у воді, оскільки вони розкладаються та завдають шкоди морському середовищу.
Експерти висувають різні припущення, що могло стати причиною екологічного лиха. Деякі з них стверджують, що одвірки сардин могли збитися зі шляху при міграції, рятуючись від морських хижаків, і буквально померти від перевтоми. Інші фахівці звинувачують у всьому різкі перепади температури води. Точну причину поки що так і не встановили. Екологи планують зібрати проби води на околицях Хакодате та Накірі, щоб з'ясувати, чому стався масовий замор риби.
Японські чиновники розкритикували ще одну версію, опубліковану в британській газеті Daily Mail, яка пов'язує це явище з викидом очищеної води з атомної електростанції Фукусіма Дайчі.
«За результатами дослідження проб води (після скидання стоків з АЕС. – Прим. ред.) не було виявлено жодних аномалій. Ми стурбовані поширенням інформації, яка не ґрунтується на наукових доказах», – заявили в японському Агентстві у справах рибальства.
У звіті наголошується, що мертва риба почала викидатися на берег майже через чотири місяці після того, як станція почала скидати воду, яка містить невелику кількість радіоактивного ізотопу тритію, у Тихий океан.
Міжнародне агентство з атомної енергії схвалило цей план, заявивши в огляді безпеки, що скидання води матиме "незначний радіологічний вплив на людей та навколишнє середовище".
Міська влада Хакодате закликала місцевих жителів не вживати рибу, викинуту на мілину, на тлі повідомлень про те, що деякі збирають її, щоб продати чи з'їсти.
«Ми не знаємо напевно, за яких обставин ця риба була викинута на берег, тому я не рекомендую її їсти», - сказав Такаші Фуджіока, дослідник рибальства.
Теги: світові новини , екологія , Японія , риба