Чорнобильські вовки-мутанти розвинули стійкість до раку: як це допоможе людству
Дослідники з Прінстонського університету виявили, що вовки-мутанти з Чорнобильської зони здатні протистояти раковим клітинам. Їхня імунна система відрізняється від імунної системи звичайних вовків.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Про це повідомляє SkyNews з посиланням на дослідження, що представлене на щорічній зустрічі Товариства інтегративної та порівняльної біології в Сіетлі (штат Вашингтон).
Дикі тварини, такі як вовки та коні, блукають лісами Чорнобильської зони понад 35 років після катастрофи. Вовки виживають, незважаючи на те, що після аварії на ЧАЕС у 1986 році покоління цих тварин постійно перебувають під впливом радіоактивних частинок.
З 2014 року команда біологів Прінстонського університету працювала у Чорнобильській зоні відчуження. Вони одягли на диких вовків GPS-нашийники, оснащені радіаційними дозиметрами. Нашийники дають команді можливість в режимі реального часу вимірювати, де знаходяться вовки і на яку радіацію вони піддаються. Тоді ж американські вчені взяли зразки крові у тварин, аби зрозуміти, як організм вовків реагує на радіацію.
І ось у січні 2024 року Кара Лав — вчена з лабораторії Шейна Кемпбелла-Стетона, яка до того ж є еволюційним біологом та екотоксикологом, представила висновки команди дослідників на щорічній зустрічі Товариства інтегративної та порівняльної біології у Сіетлі.
Дослідники виявили, що чорнобильські вовки зазнають впливу радіації понад 11,28 міліберів щодня протягом усього свого життя, що більш ніж у шість разів перевищує безпечну дозу для людини.
При цьому вони зазначили, що у вовків змінилася імунна система, подібно до пацієнтів, які проходять променеву терапію від раку. Крім того, генетичний аналіз показує, що конкретні частини геному вовків розвинули певну стійкість до розвитку раку.
Дослідження може стати ключовим для вивчення того, як генні мутації у людей можуть збільшити шанси вижити після раку, спричиненого підвищеною радіацією. Відкриття може стати допомогти онкохворим людям у боротьбі зі смертельною хворобою.
Теги: краб , дослідження , імунітет , новини України , світові новини , Чорнобильська зона