Скільки чоловіків в Україні готові мобілізуватись: що їх відлякує і що мотивує – результати опитування
Дослідження Info Sapiens, яке було проведене на замовлення агентства журналістики даних Texty.org.ua, показало, чи українські чоловіки готові мобілізуватися надалі. Також соціологи з'ясували, які страхи відштовхують українців від служби у ЗСУ.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
«За порадою соціологів ми погодилися на формулювання запитань з акцентом не на власній оцінці ситуації, а на тому, що думає людина про своє оточення. Соціологи запевнили нас, що в такому варіанті люди даватимуть чесніші відповіді, а не такі, яких очікує суспільство», – повідомляють автори опитування.
Результати дослідження
У разі отримання повістки 35% чоловіків призовного віку, які не мають броні та не залучені до армії, готові мобілізуватися до ЗСУ.
Щоб краще зрозуміти настрої щодо мобілізації, у чоловіків з'ясували мотиви, які спонукають іти до армії.
Основний мотив передбачуваний і зрозумілий – захищати країну та своїх рідних (71%), а також мстити та знищувати ворога (64,6%). А ось доходи, згідно з результатами опитування, не відіграють ключову роль у мотивації йти до армії – вони впливають на мотивацію мобілізуватися лише у 33% опитаних.
Серед причин, які відштовхують людей від мобілізації, окрім очевидної необхідності ризикувати своїм життям – недостатнє матеріальне забезпечення (65,6%), можливість отримати інвалідність або померти (64,1%), невизначеність термінів служби (63,8%) та ймовірність потрапити до поганого командира (59,6%).
Цікаво, що можливість потрапити до поганого командира лякає українців більше, ніж можливість потрапити в полон – 59,6% проти 50,8%.
Що є запорукою успіху ЗСУ
Відповіді на запитання: "Які, на вашу думку, фактори є запорукою успіху ЗСУ у 2024 році?"
Можливе покращення, на думку опитаних, було пов'язане зі збільшенням військової допомоги від міжнародних партнерів, розширенням власного виробництва зброї та боєприпасів та згуртованістю українського суспільства.
Повні результати соціологічного опитування серед українських чоловіків призовного віку можна переглянути тут.
Зазначимо, що для дослідження було сформовано вибірку, пропорційну чоловічому населенню у віці 18 – 55 років у населених пунктах з не менше 50 тисячами жителів. Вибірка пропорційна регіону та розміру населеного пункту довоєнного рівня. Загальна кількість опитаних – 400 осіб.
Теги: новини України , російсько-українська війна , мобілізація , соціопрос , ВСУ