Telegram налічує 900 млн користувачів: що ще розповів Павло Дуров у своєму першому інтерв'ю за 7 років
Павло Дуров дав перше за сім років інтерв'ю газеті Financial Times. Бізнесмен поділився інформацією про поточні справи компанії та плани на майбутнє.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Засновник Telegram розповів, що щомісячна аудиторія месенджера досягла 900 мільйонів людей — майже вдвічі більше, ніж на початку 2021 року.
Він також зазначив, що Telegram може стати прибутковим «якщо не 2024-го, то 2025 року», завдяки доходам від реклами та платної підписки, які становлять «сотні мільйонів доларів».
Крім того, він розповів, що монетизацію запровадили через бажання самостійно підтримувати працездатність проекту та залишитися незалежними від сторонніх інвесторів. Реклама та преміальна передплата — єдині джерела фінансування на даний момент.
Власник Telegram відповів на критику на адресу поганої модерації та на чутки про вплив Кремля на платформу:
«Звинувачення в тому, що російська влада може мати важелі тиску на Телеграм, некоректні. Для модерації ми використовуємо механізми, пов'язані зі штучним інтелектом. Але якщо люди не перетинають червоні лінії, ми не повинні контролювати те, як вони виражають себе. Я вважаю, що з будь-якою ідеєю можна сперечатися — інакше ми можемо швидко скотитися до авторитаризму».
Потенційні інвестори дали попередню оцінку месенджера в «30 млрд доларів і більше», стверджує Дуров. Але про продаж Telegram не йдеться. Натомість компанія готується до виходу на біржу (IPO). Дуров відмовився уточнити терміни та місце лістингу, хоча джерела Financial Times повідомили, що Telegram може провести IPO на ринку США.
У команді Telegram працює лише 50 осіб. Вони розробляють платформу та відповідають за її працездатність у різних регіонах. Кожен користувач обходиться компанії 0,7 долара на рік. Загалом на підтримку платформи потрібно близько 630 млн. доларів щорічно.
Теги: світові новини , Павло Дуров , Телеграма , інтерв'ю , соціальні мережі , платформа , месенджер