Археологи знайшли підтвердження існування амазонок: якими були жінки-войовниці
Під час розкопок могил у некрополі бронзової доби в Нахічевані, в Азербайджані, археологи знайшли поховання жінок зі зброєю. Вони дійшли висновку, що ці могили можуть належати амазонкам, які, ймовірно, жили чотири тисячі років тому. Про це повідомляє The Guardian.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Амазонки – плем'я жінок-войовниць із грецьких міфів. У легендах амазонок боялися, вони були грізними жінками-воїнами, що мешкали на краю світу. Вони відомі своєю майстерністю на полі бою, зокрема, вправним володінням луком та стрілами.
Згідно з інформацією, амазонки створили могутню державу без чоловіків на чолі із царицею. Вони мали статевий зв'язок із сусідніми племенами лише для продовження роду. Потім чоловіків відсилали назад. Хлопчиків віддавали батькам чи вбивали, а дівчат виховували для війни.
Під час розкопок могил у некрополі мідного віку в азербайджанській Нахічевані археологи виявили залишки жіночих тіл, похованих зі зброєю — гострими стрілами, бронзовим кинджалом, булавою, а також з прикрасами.
Історик Беттані Х'юз зазначила, що ці знахідки є суттєвішими, якщо їх пов'язати з більш ранніми відкриттями. У 2019 році останки чотирьох жінок-войовниць, похованих із наконечниками стріл та копій, виявили в Росії. А в 2017 році вірменські археологи розкопали останки жінки, яка, ймовірно, померла від бойових поранень, оскільки в її нозі знайшли наконечник стріли. На початку 1990-х років біля кордону з Казахстаном виявили останки жінки, похованої з кинджалом.
«Це свідчить про те, що в міфах і легендах стародавньої Греції є правда», – говорить Беттані Х'юз.
«Цивілізація не складається з однієї могили. Якщо ми говоримо про культуру, яка, за стародавніми переказами, охоплює Кавказ і Степ, очевидно, потрібні будуть інші останки», — додала історик.
Х'юз зазначила, що у всіх цих жінок були характерні викривлення скелета та кісток пальців:
«Їхні пальці викривлені, тому що вони часто використовували стріли. Зміни на суглобах пальців відбуваються не лише від полювання — це мала бути якась постійна, велика практика. Що дуже захоплює, то це те, що багато кісткових доказів також чітко свідчать про тривалий час, проведений у сідлі. Таз у жінок в основному відкритий, оскільки вони їздили верхи. Їхні кістки просто сформовані їхнім способом життя».
Беттані Х'юз зазначила, що під час розкопок також знайшли прикраси, такі як намисто із сердоліку.
«Сердолік – це напівдорогоцінний камінь. Його часто можна побачити на верховних жрицях чи богинях. Це ознака статусних жінок», – сказала Х'юз.
В ході однієї з експедицій група археологів відвідала гірське село Хиналиг в Азербайджані, що знаходиться на висоті 2200 метрів і вважається найвищим населеним пунктом в Європі. Це селище існує з часів бронзового віку.
Жителі Хиналига поділилися з дослідниками народними переказами, за якими місцеві мешканки боролися, закривши обличчя шарфами, щоб їхні вороги не могли визначити стать противника.
Теги: світові новини , археологи , розкопки , могила , Доведення , міфи , амазонка