Чи можуть забрати мандат у Тищенка: відповідь представника Слуги Народу
Скандал за участю народного депутата Миколи Тищенка продовжує набирати обертів. Українці вимагають від влади справедливого розслідування конфлікту у Дніпрі та притягнення нардепа до кримінальної відповідальності. Чи можливо забрати мандат у Тищенка, видання NV дізналося у представника партії Слуга Народу Олександра Качури.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Нагадаємо, 20 червня у мережі з'явилося відео з Дніпра – як на Кельнському бульварі охорона Миколи Тищенка у військовій формі та балаклавах напали на добровольця та бійця спецпідрозділу Kraken Дмитра "Сина" Павлова, який був з немовлям у візку. На кадрах видно, що люди у формі оточили військового, повалили на землю, обшукували сумку, одягли на нього наручники і завдавали ударів.
Пізніше керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що поведінка Тищенка у Дніпрі є ганебною.
«Якщо хтось забув, що кожен повинен нести за свої неадекватні дії відповідальність, незалежно від посад чи прізвищ, раджу про це згадати. Така поведінка Тищенка несумісна зі статусом народного депутата», - написав голова ВП.
У свою чергу представник партії Слуга Народу Олександр Качура заявив, що Тищенко є позафракційним депутатом, раніше його виключили із фракції партії Слуга народу.
Для дострокового припинення повноважень будь-якого нардепа існує лише 7 підстав:
- складання повноважень за його особистою заявою;
- набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;
- визнання його судом недієздатним або безвісно відсутнім;
- припинення його громадянства або його виїзду на постійне проживання за межі України;
- якщо протягом двадцяти днів з дня виникнення обставин, що призводять до порушення вимог щодо несумісності депутатського мандату з іншими видами діяльності, ці обставини не усунуті;
- невходження народного депутата, обраного від політичної партії (виборчого блоку політичних партій), у складі депутатської фракції цієї політичної партії (виборчого блоку політпартій) або виходу народного депутата зі складу такої фракції;
- його смерті.
Представник монобільшості також зазначив, що Тищенко — мажоритарний депутат, тож складання мандату — це «питання його і його виборців»: «Він це рішення може прийняти самостійно виключно в рамках чинного законодавства».
Представник СН також додав, що насамперед треба говорити про юридичну відповідальність за дії Тищенка.
Теги: новини України , скандал , свавілля , микола тищенко , депутат