Як відрізнити фейкових співробітників ТЦК та не стати жертвою шахраїв
В Одесі вже було зафіксовано випадки, коли шахраї видавали себе за працівників ТЦК та поліцейських з метою збагачення. Головна проблема полягає в тому, що військову форму можуть носити люди, які не мають відношення до Збройних Сил.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Про це на своїй сторінці у Facebook написав військово-політичний оглядач групи "Інформаційний опір" Олександр Коваленко.
«В Україні у 2014 році склалася ситуація, що значну частину екіпірування солдатам спочатку частково, але закуповували волонтери. І що у 2014-му, що у 2024-му піксель можна вільно купити на будь-якому ринку. А тому від 2014 року, коли на автостоянці охоронець ходив у "варані", або в нього одягали цілу охоронну агенцію аля гопконтора нашого району, нічого не змінилося і станом на 2024-й. Особливо 2024-й, коли переодягненими в камо можуть бути не просто місцеві братки-борцухи, що нудьгують за 1990-ми, а й диверсійні групи», - наголосив Олександр Коваленко.
На думку військово-політичного оглядача, правила носіння військової форми та камуфляжу, на неї схожого, особами, які не є військовослужбовцями, у воєнний час мають бути гранично жорсткими.
Якщо до вас підходять люди у нібито військовій формі та просять пред'явити документи, запам'ятайте кілька важливих речей, щоб не стати жертвами шахраїв:
- документи можуть вимагати до перевірки лише поліцейські, які супроводжують працівників ТЦК.
- співробітники ТЦК – це кадрові військові з відповідним званням. Звання та ранг відображені на погоні, що розміщується на грудях статутного однострою. Для особливо уважних погонів може розміщувати і рід військ, до яких належить військовослужбовець.
- ви маєте право попросити співробітника ТЦК представитися та пред'явити документ, що підтверджує його особу та звання. Співробітник ТЦК може забути наліпити погон, всі ми люди, але посвідчення не забуде перед виходом на роботу.
«Якщо до вас підходить бородатий спортсмен, в якомусь axiles або DOUBLE TWILL з «голими» липучками і, щось там вимагає, можете сміливо сумніватися в його приналежності до військових, особливо, якщо він відмовиться показати посвідчення.
Від 2014 року я як цивільна особа жодного разу не одягав камуфляж, де б я не був, де б не перебував. Як не кадровий військовий, не дивлячись на постійне оточення та спілкування з військовими, я вважаю недозволеним та неповажним носити форму, згідно з якою ти зобов'язаний, але не виконуєш відповідних функціональних обов'язків», – написав Олександр Коваленко.
Теги: новини України , мобілізація , ТЦК , ВСУ , шахраї