З початку року в Україні сталося понад 150 пожеж через повербанки, зарядні станції та генератори
В Україні з 2024 початку року сталася 151 пожежа через павербанки, зарядні станції та генератори. Про це в ефірі телемарафону розповів спеціаліст відділу забезпечення оперативно-рятувальної служби Управління цивільного захисту ДСНС України Владислав Багнюк.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
За його словами, з початку року через експлуатацію повербанків зафіксовано 77 пожеж, зарядних станцій – 38 пожеж, генераторів – 36 спалахів. Крім того, рятувальники зафіксували 11 випадків, коли повербанки не просто спалахували, а вибухали.
Щодо генераторів Владислав Багнюк нагадує, що для того, щоб не виникало подібних випадків, слід дотримуватись елементарних правил:
- розміщувати генератор виключно на вулиці на відстані не менше ніж 6 метрів від стін будівель;
- забороняється розміщувати генератор у замкнутих приміщеннях, що не мають вентиляції, вибухонебезпечного середовища, у підвалах, на цокольних поверхах;
- забороняється курити, користуватися джерелами відкритого вогню під час експлуатації генераторів;
- не можна об'єднувати генератори в ланцюг, перебувати поруч із сторонніми генераторами;
- перевищувати максимально допустимий струм вихідного роз'єму генератора.
Що стосується зарядних станцій та повербанків, фахівець радить не розміщувати акумулятори поблизу джерел тепла, не залишати їх на підвіконні чи автомобілях у спеку.
«Також небезпека може бути розміщенням акумуляторів в умовах підвищеного запилення або вологи», – розповів Владислав Багнюк.
Рятувальники нагадують, що слід купувати лише сертифіковану продукцію та використовувати лише відповідно до інструкцій виробника, не кидати акумулятори, не можна стимулювати замикання позитивної та негативної клеми, забороняється самостійно розбирати корпус акумулятора, адже при взаємодії з інструментами може статися коротке замикання.
У відомстві зазначили, що акумулятор може вибухнути під час заряджання, особливо якщо це автомобільний АКБ і не призначений для використання у побуті. Вибух літієвого акумулятора може виникнути, якщо поставити його на швидку зарядку. Він повинен розряджатися та заряджатися у стандартному режимі (часто це 1/10 від ємності АКБ). Для кислотного акумулятора небезпечне замерзання – він може вибухнути від різкого перепаду температур, тому його не можна штучно нагрівати чи залишати на морозі.
Теги: новини України , пожежа , вибух , генератор , аккумулятор , павербанк , правила безпеки