Нацбанк пропонує змінити назву розмінних монет з "копійки" на "шаг"
Національний банк ініціює зміну назви розмінних монет з "копійка" на "шаг". Про це повідомляється у релізі Нацбанку.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Прес-служба НБУ пояснює, що після проведення дослідження історії українського грошового обігу дійшли висновку, що назва "копійка" є символом московської окупації, тоді як "шаг" поверне монетам українську ідентичність.
«Дослідивши історію грошового обігу України, ми дійшли незаперечного висновку, що така назва для розмінної монети як копійка фактично є символом московської окупації», - заявив голова НБУ Андрій Пишний.
За його словами, саме час відновити справедливість і для грошової системи, очистити монетарний суверенітет від найменшої спорідненості з чимось московським.
«У нас є своє, чисто українське слово для визначення дрібних монет – це слово "шаг"», - додав він.
Регулятор вже розробив відповідні пропозиції щодо законодавчих змін.
Співвідношення між "копійкою" та "шагом" дорівнюватиме 1 до 1, і Нацбанк розроблятиме відповідний дизайн, а також порядок та терміни вилучення "копійок" з обігу.
Розроблені законопроекти після погодження з держорганами попрямують на розгляд та схвалення Верховною Радою.
Для довідки
«Шаг» – назва розмінної монети України, яка використовувалася у XVII столітті за часів Гетьманщини та була відроджена в епоху відновлення української державності у 1917–1921 роках.
Зокрема, 1 березня 1918-го Центральна Рада УНР ввела як основну валюту гривню, яка ділилася на 100 шагів. В обіг були випущені розмінні марки вартістю 10, 20, 30, 40 та 50 шагів, а також відрізні купони різної вартості.
Назва «копійка» має московське походження (від російського «копье», ймовірно, походить від характерного атрибуту монет московських держав – вершника з списом), і було запроваджено в Україні 1996 року.
Сьогодні, окрім України, копійки залишилися в обігу лише в Росії та Білорусі, а також у невизнаному Придністров'ї, повідомляє Forbes.
Теги: новини України , Нацбанк , гроші , монети , історії