Вчені розробили спрей для носа із 99,9% захистом від вірусів
Дослідники з лікарні Brigham та Women's Hospital розробили назальний спрей для захисту від респіраторних інфекцій, спричинених коронавірусами, грипом, простудними вірусами та бактеріями. Про це пише New Atlas.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
У доклінічних випробуваннях спрей PCANS блокував і нейтралізував майже 100% всіх патогенів, що тестуються.
Pathogen Capture and Neutralizing Spray (PCANS) – це інноваційний назальний спрей, який не містить лікарських препаратів, але має унікальну здатність запобігати проникненню вірусів в організм. Механізм його дії ґрунтується на створенні захисної гелевої прокладки всередині носових ходів. Ця прокладка, що формується спреєм, ефективно затримує віруси та бактерії, блокуючи їх шлях у дихальні шляхи.
Респіраторні віруси, як правило, потрапляють в організм через краплі, що вдихаються, що містять патогени. PCANS, на відміну традиційних антисептиків, не вбиває віруси, а фізично перешкоджає їх проникненню. Гелева прокладка, що утворюється спреєм, діє як бар'єр, ефективно захоплюючи та нейтралізуючи віруси, не даючи їм дістатися до слизової оболонки носа та проникнути в організм.
В експериментах на 3D-друкованій моделі людського носа PCANS продемонстрував здатність захоплювати вдвічі більше крапель порівняно з природним слизом.
Ефективність препарату перевірили у дослідженнях на мишах. Одноразова доза спрею захистила тварин від зараження високолітальним штамом грипу PR8 у дозі, яка у 25 разів перевищує смертельну. У мишей, які отримали спрей, рівень вірусу в легенях знизився більш ніж на 99,99%, при цьому запальні показники залишалися в нормі.
Для створення спрею дослідники використовували інгредієнти, визнані безпечними, що потенційно спрощує шлях схвалення препарату. Вчені підкреслюють, що хоча результати доклінічних випробувань виглядають багатообіцяюче, необхідні подальші випробування для підтвердження ефективності та безпеки спрею у людей. Крім того, спрей планують протестувати задля боротьби з алергією.
Теги: світові новини , ліки , наук , віруси , бактерії , хвороби