Шахраї вкрали 6,2 мільйона гривень у українського блогера та підприємця з рахунку в Monobank Шахраї вкрали 6,2 мільйона гривень у українського блогера та підприємця з рахунку в Monobank
Зірки

Шахраї вкрали 6,2 мільйона гривень у українського блогера та підприємця з рахунку в Monobank

Дарина Герасимчук 16 жовтня, 2025, 14:43
 0

У блогера та власника бренду ODA Ксюші Манекен шахраї вкрали понад 6 мільйонів гривень. Це підтвердив співзасновник monobank Олег Гороховський у соцмережах, пише Трамвай.

Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.

У Instagram дівчина опублікувала відео, в якому розповіла, що хотіла вивести гроші зі свого рахунку в Monobank і зайшла до чат-боту Телеграм нібито від банку, який, як з'ясувалося пізніше, виявився ботом шахраїв.

За словами Ксенії, вона завжди була клієнтом "ПриватБанк", але свій ФОП зареєструвала в monobank за порадою бухгалтера.

«Шахраї вкрали в мене 6 мільйонів гривень. А точніше не в мене, а в бренду Oda. Цю історію хочу почати з того, що я не користувач Monobank. Бухгалтер запропонував перевестись, бо це нібито кращий сервіс. Вчора я вирішила вивести якусь частину грошей. Monobank переписується зі всіма в Telegram, і зі мною переписувались також. Я намагалась знайти цей чат, ввела у пошуку і мене вибило на чат-бот, як ви вже розумієте, підставний», — поділилася підприємець.

Шахраї запевняли, що у додатку дівчини є якісь проблеми, тому його потрібно видалити та перезавантажити. Для цього вони надіслали їй push-повідомлення. Ксенія не побачила в цьому нічого підозрілого, оскільки й раніше надавала доступ до свого банківського додатка менеджеру "Приватбанку".

«Зі мною зв’язався менеджер, я описала своє питання, менеджер сказав, що ви можете зняти кошти в будь-якому відділені, ми зробимо заявку, але бачить якусь помилку в додатку і що його треба перезавантажити, і для цього треба створити заявку. Зараз вам надійде push-повідомлення, ви натисните “згодна”, і ми його потім перезавантажимо», – розповіла блогер.

Таким чином, зловмисники отримали доступ до її облікового запису через браузер, маючи тільки номер телефону користувача monobank та підтвердження з довіреного пристрою (телефону Ксенії). Після цього вони почали виводити з ФОП бренду ODA гроші на різні підставні ФОП по всій країні. Загальна сума виведених коштів становила 6,2 млн грн.

"Чомусь Monobank не звернув увагу на те, що ФОП без ніяких документів переводить на інші ФОПи по 500-700 тисяч гривень. Це для нього, напевно, не здалося чимось дивним. Він не помітив, що це шахрайські ФОПи, хоча навіть в гугл є ця інформація", - зазначила дівчина.

Співзасновник Monobank Олег Гороховський прокоментував ситуацію

«Мені дуже прикро, що з вами таке трапилось. Я знаю усі подробиці. Я дуже вам співчуваю. По тих звинуваченнях, що лунають в цьому відео в наш бік. Вони безпідставні, знаючи деталі цього інциденту, жоден банк у світі не врятував би ці гроші. Більшість грошей пішла на ФОПи в інші банки і це ФОПи нормальні, не шахрайські. Жоден банк не буде обслуговувати шахраїв, якщо розуміє, що це шахраї. Тримайтеся, будь ласка. Мені дуже шкода», - написав Гороховський.

Пізніше Ксенія Манекен опублікувала пост, у якому пояснила, в чому вина Monobank

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Ксюша Манекен 🇺🇦 (@maneken007)

Власниця бренду ODA стверджує, що банк зобов'язаний:

  • зупиняти підозрілі операції: "19 переказів за годину – це класичний red flag" ;
  • вимагати посилену автентифікацію клієнта: Strong Customer Authentication – щонайменше два незалежні фактори підтвердження (наприклад, пароль + SMS або Face ID + код);
  • "Monobank порушив постанову НАБУ №65 від 19 травня 2020 року – про здійснення банками фінансового моніторингу та проігнорував внутрішні стандарти ризик-менеджменту".

Реакція користувачів Мережі

Користувачі зазначили, що ситуація сталася через неуважність блогера, адже вона сама натрапила на обліковий запис, який виявився фейковим. Однак багато коментаторів підтверджують, що система безпеки Monobank справді мала зреагувати на підозрілу активність клієнта та зупинити десятки платежів на сотні тисяч гривень.

Крім того, власниця іншого українського бренду Валерія Цимбал нагадала про схожу ситуацію з Monobank, яка сталася місяць тому. Її мама заходила до свого особистого кабінету ФОПу і також підтверджувала вхід через push-сповіщення. Шахраї заходили в її особистий кабінет паралельно з нею та їхнє push-повідомлення прийшло на кілька секунд раніше, таким чином, жінка підтвердила вхід зловмисників, які вкрали з рахунку 433 тисячі гривень. Monobank також не зміг зупинити підозрілі операції та захистити кошти свого клієнта.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Lera Tsymbal (@lera.tsymbal_)

Теги: монобанк , гроші , шахрайство , підприємець , блогер , новини України

  • 10 листопада 14:52 У Мережі обговорюють 76-річну модельєрку Віру Вонг, яка шокувала публіку своїм зовнішнім виглядом (відео)    0
  • 18:06 Анджеліна Джолі визволяла свого охоронця з миколаївського ТЦК (відео)    0
  • 04 листопада 17:04 Названо найсексуальнішого чоловіка 2025 року за версією People — фото    0
  • 30 жовтня 16:57 Український бренд Bazhane потрапив у скандал через колаборацію з блогером, яка була жертвою пропаганди    0
  • 28 жовтня 17:54 Холостяк Тарас Цимбалюк розповів, чому розпалися два його попередні шлюби (фото)    0
  • 20 жовтня 14:55 Тіна Кароль простояла у планці 71 хвилину, побивши свій особистий рекорд (відео)    0
  • 16 жовтня 14:43 Шахраї вкрали 6,2 мільйона гривень у українського блогера та підприємця з рахунку в Monobank    0
  • 18 вересня 15:18 Блогер зі Львова назвала російськомовних дітей "другосортними": реакція користувачів мережі (фото)    0
  • 14 серпня 19:44 Поліція порушила кримінальну справу проти блогерки Мандзюк, яка підтримує побиття російськомовних дітей    0
  • 12 серпня 13:55 Кріштіану Роналду зробив пропозицію своїй дівчині Джорджіні Родрігес після 9 років разом (фото)    0
  • 31 липня 17:37 Американська реперша Азілія Бенкс познущалася над українським військовим, який втратив у полоні 40 кг ваги    0
  • 29 липня 16:39 Олег Винник заявив, що не тікав з України на початку повномасштабної війни, а «просто повернувся додому»    0
  • 24 липня 15:03 Брюс Вілліс більше не може говорити і ходити: стан актора стрімко погіршується (фото)    0
  • 11 липня 16:58 "Множити на нуль": Ігор Кондратюк жорстко висловився про Вєрку Сердючку через російськомовні концерти (відео)    0
  • 25 червня 18:05 Співачка Слава Камінська опублікувала в Instagram селфі з Віктором Януковичем: що відомо (фото)    0
  • 20 червня 16:27 Леся Нікітюк таємно народила первістка: батько дитини поділився своїми першими емоціями (фото)    0
  • 19 червня 18:25 Телеведуча Маша Єфросиніна заявила "Мар'яна Безугла – ти п*зда": нардепка висловилася у відповідь    0
  • 13 червня 18:09 Переможниця "Холостяк-13" Інна Бєлєнь зробила одразу дві пластичні операції (фото)    0
  • 17:25 Популярна блогерка Даша Квіткова та футболіст збірної України підігрівають чутки про стосунки (відео)    0
  • 12 травня 17:25 Віталій Козловський виплатив борг Кондратюку та гучно повернувся на сцену (відео)    0