Интервью с основателем и главным редактором львовского он-лайн журнала о моде «Депат» Ириной Равчук

Fashion он-лайн журнал D`epate - стартап Ирины Равчук. После общения с этой молодой девушкой создается впечатление, будто мода у нее в крови. О том, как Ире удалось открыть собственный журнал, и в чем его отличие от других украинских fashion-журналов, читай в интервью Gloss.

О себе

Я ще досі навчаюся в ЛНУ ім. Івана Франка на кафедрі англо-українського перекладознавства та контрастивної лінгвістики. Мене завжди цікавила мода, Fashion TV я дивилась з 9 років. Пам’ятаю, як, по закінченню школи, моя вчителька віддала мені проект з рекламною кампанією Chanel, який я зробила в 6 класі. Достойної освіти, яка б удосконалила мою любов до моди, нажаль, в Україні поки немає, тому зараз професійно удосконалюю англійську.

Первые шаги в модеz

Якщо говоримо про починання в світі моди, до відкриття D`epate я вже була менеджером українського дизайнера Вікторії Селезньової, працювала перекладачем та була у супроводі іноземних гостей на Львівському тижні моди. Пощастило асистувати відомому російському дизайнерові В’ячеславу Зайцеву, під час його візиту до Львова.

О создании D`epate

Бізнесом проект назвати важко, скоріше, це улюблена справа з прицілом на бізнес. В травні минулого року я брала участь у конкурсі від факультету іноземних мов, мене запитали про плани на майбутнє, на що я відповіла: «Хочу стати головним редактором американського видання «VOGUE». В кінці конкурсу голова журі сказала, що сподівається побачити львівський журнал про моду, створений мною. В цей час у залі був присутній Олег Мельник та Мері Семенченко. Наступного дня отримую повідомлення від Олега про те, що мені, йому та Мері варто спробувати створити власний журнал. Тепер ці двоє людей - мої колеги по роботі. Так і розпочалася історія D`epate. В кінці жовтня 2010 року вийшов перший номер.

Отличие D`epate от других fashion-журналов

Ми з Олегом схиляємось більше до класики, з моєї сторони - це любов до брендів з початку 20-го століття, з Олегової - класичний дизайн оформлення журналу та сайту. Стосовно винятковості, варто згадати, що в Україні зараз багато хороших журналів про моду, друкованих та он-лайн, проте, українською ми-таки перші. Зараз тестуємо англійський варіант сайту, наступний номер також буде англійською.

О названии журнала

«D`ÉPATE» у перекладі з французької означає «епатажний», тобто, «скандальний», «шокуючий», той, що суперечить загальноприйнятим нормам, – така характеристика була невід’ємним компонентом мистецьких напрямів і течій епохи модернізму, які ставили за мету радикальне заперечення традицій та канонів. Чому саме епатаж? Власне, епатаж уособлює новизну, нестандартність і цікавість. У нашому випадку - це фотосесії, статті на відкриті теми.

О сотрудничестве с иностранной fashion-индустрией

Ми співпрацюємо з іноземними фотографами, а тепер ще й з журналістами та блогерами. Відповідно, фотографи на своїх зйомках самі обирають дизайнерів та стилістику. Для нас робили багато зйомок фотографи з Росії, також з Іспанії, США. Для наступних номерів вже домовлено про співпрацю з фотомитцями з Канади та Франції.

Чем гордится D`epate?

Ми – перший, власне, україномовний глянець про моду в режимі он-лайн. Більшість відомих видань в Україні працюють по ліцензії, а не були створені тут. Ще одним нашим здобутком є кількість країн, які переглянули «Депат», їх аж 105! Це - із найважливішого, але я впевнена, що з часом кількість наших плюсів буде збільшуватися.

О печатной версии журнала

Нам дуже часто ставлять це запитання, були вже й пропозиції щодо цього. Важко відповісти. Наша первинна ціль була створити он-лайн журнал, адже зараз іт-технології розвиваються дуже швидко, і наш журнал можна переглядати, де б ви не знаходилися, до того ж він безплатний. Однак, я завжди була палкою прихильницею глянцю, його вигляду і запаху, тому, хто знає, зовсім не виключено, що колись наші читачі зможуть потримати «Депат» у руках.

Читай также

Курсы, вебинары, мастер-классы: можно ли за пару месяцев поменять профессию? Пять реальных историй

От мечты до реализации

Путь домой: Сергей Фурса и его первая книга

Интервью с писателем.

Как все работает в реальности: 21-летний моряк из Киева о штормах, пиратах и зарплатах

О работе моряка из первых уст.

Группа Brainstorm: "Киев прекрасен, когда в нем цветут каштаны"

О киевской публике, съемках фильма и Уэсе Андресоне.

Баттл месяца: веган и мясоед отвечают на вопросы друг друга

Кто выиграл – решайте сами.

«Наше общество еще нельзя назвать толерантным»: интервью с трансгендерной девушкой Анастасией Домани

Как живется трансгендерам в Украине и почему все именно так.

«Мне 29 лет и я никогда не пробовал алкоголь»: истории киевлян, навсегда выбравших трезвость

Каково это — вообще не пить алкогольные напитки.

Кто и зачем рисует муралы в Киеве: Sky Art Foundation

Разбираемся в стрит-арте.

Жизнь богемы: скульптор Владимир Тузинский о любви к Киеву и глиняной посуде

Его работы легко узнать: черепахи, совы, маски, индейцы доколумбовой Америки

Алекс Селихов: "Главное – эмоции, которые даришь людям"

Об особенностях профессии, о том, как меняются вкусы клиентов и что главное в работе ведущего мероприятия