Японські вчені дізналися новий факт про домашніх кішок
Японські вчені дізналися новий факт про домашніх кішок || ModCatShop/Unsplash
Японські вчені провели два дослідження, під час яких виявили нові факти про домашніх кішок. Згідно з результатами експериментів, у повсякденному житті вони можуть пізнавати прізвиська своїх "друзів"-котів та своїх власників.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
Науковий звіт опубліковано на порталі Nature.
У чому полягав експеримент
Вчені протестували 48 кішок різних статей: 29 з "котячого кафе" та 19 домашніх кішок, що живуть як мінімум з двома іншими кішками понад шість місяців. У ході досліджень дивилися на реакцію тварин, показуючи їм фотографії на ноутбуці у супроводі записаного голосу власника. Під час однієї фази випробування прізвисько та фото тварини збігалися, і в іншій – була невідповідність.
Для кожної кішки вибрали знімки з мордою "знайомої" та "незнайомої" кішки. Паралельно включали запис, як власник кличе вихованців на прізвисько. Фахівець м'яко утримував кішку на відстані 30 сантиметрів від комп'ютера. Після того, як кішка побачила фотографії та почула прізвиська, її відпускали. Деякі з піддослідних залишалися нерухомими, тоді як інші рухалися та вивчали знімок на екрані.
Крім того, був проведений і другий експеримент лише для домашніх кішок – на впізнання імені господаря. Вчені протестували 26 тварин, які проживають у сім'ї з більш ніж двома людьми. Процес повторював перший експеримент, але на екран виводили фото людини і називали її ім'я.
Результати експерименту
Домашні кішки, на відміну від кішок з кафе, довше звертали увагу на монітор при невідповідності фото морди та прізвиська тварини – це говорить про подив, про ефект порушення очікування. Почувши прізвисько, кішки очікували побачити когось "знайомого". При цьому домашні кішки знають свою прізвисько в той час, як коти з кафе не розрізняють свою та інші прізвиська.
В результаті другого експерименту стало ясно, що домашні кішки можуть пізнавати імена людей, з якими вони живуть разом. Кішки знову довше звертали увагу на монітор, коли фото людини на екрані не відповідало імені. А зовнішня поведінка кішок також взаємопов'язана із тривалістю життя з людьми.
Читай також
Журнал The Economist представив обкладинку-ребус на 2025 рік: чого чекати
Зашифровані символи майбутніх подій
В Україні почали продавати іграшки та товари для свят у вигляді «Шахедів» (фото)
Дрон-камікадзе з цукерками