Як зберегти відносини під час війни: поради психолога
Як зберегти відносини під час війни || The HK Photo Company/unsplash
В умовах війни у пари можуть виникнути кризові ситуації, які в результаті ще можуть призвести до "паузи" або розставання. У важкий період у відносинах не рідко з'являються конфлікти та сварки, оскільки кризові ситуації часом показують, що насправді відбувається між людьми у парі.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
Практикуючий психолог Ольга Котляр у спільноті "Психологічна підтримка" ділиться порадами, як зберегти відносини під час війни та на що звернути увагу у кризових умовах.
"У період кризи є важлива мета кожного з партнерів — перемогти свою гендерну приналежність... Страх відчувають навіть найсильніші люди... Досягаючи успіху в особистісному зростанні, ми стаємо усвідомленішими дорослішими, а значить, приймаємо дорослі рішення для щасливого особистого життя", - каже експерт.
Поради жінкам
- Важливо зрозуміти значення і сенс кожної емоції та навчитися правильно висловлювати їх.
- Навчитися бути самостійною та зрілою, щоб у подальшому житті більше розуміти свого чоловіка.
- Заявляючи претензії своєму партнерові на тлі агресії та злості: "Ти нічого не можеш вирішити!", "У тебе є свій погляд?!", "Ти мене не розумієш" тощо, партнер може відчути себе "загнаним у кут".
- Результату не буде, якщо критикувати партнера та знецінювати його особисті амбіції. Спробуйте відповісти на запитання: якого результату ви вже досягли, пригнічуючи самолюбство вашого партнера? Наскільки ви щасливі з тим результатом, який у вас є після знецінення амбіцій партнера? А жаль принижує.
- Підтримувати одне одного, навчитися чути, хто що може, а хто чого не може дати в цей період. Вирішувати проблему разом, а не самостійно.
- Говорити один з одним через "Я-повідомлення" замість "Ти-повідомлення". Наприклад, "Я прошу твоєї допомоги" замість "Ти мені не допомагаєш!".
- Якщо в очах партнера помітно страх, сором, вина, розпач, безпорадність, сльози та ви перестаєте бачити в ньому "героя", варто пам'ятати: є людина, а є її реакції. Не треба змішувати два моменти: персональні реакції до когось чи якоїсь події та окремі особисті почуття до партнера.
Поради чоловікам
- Бути самодостатнім, але тільки через турботу про себе, близьких та рідних.
- "Нині жінки змушені бути сильнішими, брати відповідальність за себе та дітей у чужих країнах, освоювати нові території, забезпечувати собі життя". Тому в будь-якому разі жінку необхідно "обійняти" фізично або в переносному сенсі на відстані: не кричати, не диктувати умови, говорити приємні слова, вислуховувати.
- Рекомендується цікавитися: як пройшов її день, чим вона займалася, її інтересами, як вона спала, що їла, сказати про свої почуття, сказати, що вона найкрасивіша, бажана, кохана. Адже "жінкам важливо проживати свої почуття вголос та отримати "захист" від партнера навіть на відстані".
Читай також
Журнал The Economist представив обкладинку-ребус на 2025 рік: чого чекати
Зашифровані символи майбутніх подій
В Україні почали продавати іграшки та товари для свят у вигляді «Шахедів» (фото)
Дрон-камікадзе з цукерками