У мережі обурюються, що зі шкільної програми пропонують прибрати Некрасова
У мережі обурюються, що зі шкільної програми пропонують забрати Некрасова || colta.ru
Користувачка Facebook та публіцистка Ольга Кошарна порушила в мережі тему того, що, на її думку, "дурість" виключити з української шкільної програми творчість Віктора Некрасова "тільки за його російське аристократичне походження та російське прізвище". Кошарна також наголошує, що Некрасов - киянин, легенда та патріот Києва, дисидент, який перший сказав про Бабин Яр у СРСР.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
Одні з коментаторів пишуть, що виключення Некрасова – правильне та логічне рішення, адже він російський письменник, "в українській освіті йому не місце", він був не таким дисидентом як Стус чи Чорновіл - це "були непорозуміння росіянина з його російською владою", а "кого буде цікавити Некрасов, Пушкін, Лермонтов, в інтернеті повно інформації про цих людей, вивчайте, насолоджуйтесь".
При цьому користувачі пишуть: "Некрасов дійсно патріот Києва. І його "Прогулки по Киеву" свого часу мене сильно вразили і багато чого навчили. Але в цих Прогулках ви не зустрінете нічого, що б говорило про те, що Київ - українське місто. Для нього це чисто російське місто".
Кошарна ж наполягає, що Віктор Некрасов - киянин і під час жорсткої цензури в Києві "був змушений виїхати за кордон", що нібито зараз "неможливо пробачити радянській владі та їх нащадкам, які й сьогодні під час війни з РФ продукують свої наративи".
Інші також висловили свій інтерес до Некрасова через зосередженість у єврейському світі.
Віктор Платонович Некрасов народився у Києві у 1911 році, а 1987 року помер від раку легенів у Парижі. Він вважається радянським письменником, який працював у напрямі реалізму. За кордон він поїхав через те, що проти нього почалися різні провокації та затримання, а майже за 10 років до смерті став громадянином Франції.
Нагадаємо, що зі шкільної програми хочуть виключити повісті, оповідання та нариси Віктора Некрасова. Крім нього, на тлі російської збройної агресії також із плану навчання прибрали твори Булгакова, Цвєтаєвої, Достоєвського, Лермонтова, Тургенєва, Ільфа та Петрова, Єсеніна, Толстого, байки Крилова та ще десятки творів російських та білоруських авторів, замінивши їх на творчість зарубіжних письменників.
Читайте також:
- Кияни обурені кількістю джипів на дорогах, куплених для армії.
- Концепт логотипу російського аналога McDonald's вигадали рік тому.
- Диван зачекає: 8 екскурсій у столиці, які здивують навіть киян.
Читай також
Журнал The Economist представив обкладинку-ребус на 2025 рік: чого чекати
Зашифровані символи майбутніх подій
В Україні почали продавати іграшки та товари для свят у вигляді «Шахедів» (фото)
Дрон-камікадзе з цукерками