В Україні з'явиться Коледж Європи: що про нього відомо
В Україні з'явиться Коледж Європи || Philippe Bout/Unsplash
В Україні вирішили відкрити новий навчальний заклад післядипломної освіти за назвою Коледж Європи (College of Europe). У День Української Державності, 28 липня, президент України Володимир Зеленський, виступаючи в парламенті, повідомив, що в цій установі готують фахівців для роботи в інституціях ЄС та в державах-членах Європейського Союзу.
Зараз кампуси коледжу знаходяться лише у двох європейських містах: у Брюгге (Бельгія) та у Натоліні (Польща).
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
Зеленський наголосив, що для створення Коледжу Європи вже підписано відповідний меморандум між польським закладом та Україною. На першому етапі в одному з українських вишів запрацює факультет європейської інтеграції, а згодом на основі цього факультету з'явиться вже повноцінний Коледж Європи. Варто зазначити, що проєкт реалізується у рамках Президентського університету.
Конкретні терміни відкриття поки що не називаються, але, за словами Зеленського, створення установи "триватиме не довго".
Що відомо про Коледж Європи
Коледж Європи вважається першим у світі інститутом постдипломної освіти та підготовки у справах Європи, який був заснований у 1949 році Вінстоном Черчіллем та іншими провідними європейськими діячами.
Зараз College of Europe входить до двадцятки найкращих ВНЗ Бельгії та співпрацює з різноманітними освітніми установами Європи. Протягом 10-11 місяців студенти проходять інтенсивну академічну програму у складній, проте, надзвичайно стимулюючій обстановці.
Ініціатори хотіли створити заклад, де випускники з різних країн Європи могли б навчатися та будувати кар'єру на основі європейської співпраці та інтеграції. Польський кампус був заснований у 1992 році.
Читайте також:
- В Україні можна здобути другу професійно-технічну освіту безкоштовно.
- Японські університети пропонують безкоштовне навчання українським студентам.
- Для українських випускників створили спеціальний чат-бот допомоги.
Читай також
Журнал The Economist представив обкладинку-ребус на 2025 рік: чого чекати
Зашифровані символи майбутніх подій
В Україні почали продавати іграшки та товари для свят у вигляді «Шахедів» (фото)
Дрон-камікадзе з цукерками