Закрився український сервіс доставки їжі Rocket
Закрився український сервіс доставки їжі Rocket || instagram.com/rocket.ukraine/
Український сервіс доставки їжі Rocket призупинив свою роботу з початку воєнного стану в Україні, 24 лютого, коли Росія розпочала своє повномасштабне збройне вторгнення в Україну. Теперь з'явилася інформація, що стартап закривається та залишається з багатомільйонними боргами перед ресторанами, чому команда і подала до суду у справі про банкрутство. Так пише Forbes наприкінці липня 2022 року.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
За даними джерел, Rocket активно користувався попитом під час пандемії коронавірусу і виходив на міжнародний рівень, а до збитків та проблем із фінансуванням нібито призвело те, що першого інвестора компанії Тимура Рохліна заарештували за підозрою у шахрайстві та відправили під домашній арешт в Ізраїлі. При цьому нового власника знайти не вдалося, і війна в Україні остаточно призвела до закриття сервісу.
Раніше Forbes оцінював службу доставки в 50–100 мільйонів доларів США. Зараз борг Rocket, мовляв, сумарно досяг суми в 144,8 мільйона гривень.
Найбільше в цій ситуації постраждала мережа віртуальних ресторанів Дениса Мамонова та Олега Скрипниченко. Ресторатор та власник мережі GastroFamily Дмитро Борисов разом із засновником мережі "Юджин Фуд" Євгеном Чернишенко також є одними з тих, кому заборгував сервіс.
На що зважилися у Rocket після збитків
Як каже адвокат Андрій Раєцький, якщо бізнес неплатоспроможний, то має два шляхи: або знайти можливості для відновлення платоспроможності, або банкрутство.
Внаслідок цього ТОВ "Рокет Делівері" звернулося у травні до Господарського суду Києва, щоб відкрити справу про банкрутство у зв'язку з загрозою неплатоспроможності. Пізніше стало відомо, що суд відмовив у відкритті справи, оскільки компанія не надала договорів, які доводять заборгованість. У середині липня власники "Рокет Делівері" поміняли місце реєстрації на Луцьк замість Києва та отримали позов на банкрутство від "Хоумленд Юкрейн".
За словами адвоката, банкрутство є цивілізованим способом не дати кільком кредиторам стягнути борги та залишити шанс отримати хоч щось усім, кому винні гроші.
Ресторани, яким заборгував Rocket, досі не мали часу на суд, оскільки вони зараз займаються волонтерською роботою і намагаються утримати бізнес. Окрім того, ресторатори навіть не знали, що компанія подала на банкрутство.
Читайте також:
- McDonald's в Україні: чи відкриються ресторани фаст-фуду в серпні 2022 року.
- "Укрпошта" запустила нову послугу відправлення та отримання посилки.
- Через Росію закрився київський ТРЦ Ocean Plaza.
Читай також
В Індії жінка подала до суду на чоловіка через те, що він любив кішку сильніше, ніж її
Тварина стала причиною скандалів і травм
Успіх починається з команди: як «Аврора» створює умови та можливості для розвитку і кар'єрного зростання
Україна в топ-15 на PornHub: порносайт підбив підсумки року і розкрив найпопулярніші категорії
44% українських користувачів – жінки
Найпопулярніші запити в Google у 2024 році: чим найбільше цікавилися українці
Персони, товари та терміни, які шукали весь рік
8 ідей новорічного декору окрім ялинки: як створити святковий настрій (фото)
Порадуйте себе та близьких
Оксфордський словник вибрав brain rot словом 2024 року: що означає цей термін
З англійської - "гниття мозку"