Закрився український сервіс доставки їжі Rocket

Закрився український сервіс доставки їжі Rocket || instagram.com/rocket.ukraine/

Український сервіс доставки їжі Rocket призупинив свою роботу з початку воєнного стану в Україні, 24 лютого, коли Росія розпочала своє повномасштабне збройне вторгнення в Україну. Теперь з'явилася інформація, що стартап закривається та залишається з багатомільйонними боргами перед ресторанами, чому команда і подала до суду у справі про банкрутство. Так пише Forbes наприкінці липня 2022 року.

Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.

За даними джерел, Rocket активно користувався попитом під час пандемії коронавірусу і виходив на міжнародний рівень, а до збитків та проблем із фінансуванням нібито призвело те, що першого інвестора компанії Тимура Рохліна заарештували за підозрою у шахрайстві та відправили під домашній арешт в Ізраїлі. При цьому нового власника знайти не вдалося, і війна в Україні остаточно призвела до закриття сервісу.

Раніше Forbes оцінював службу доставки в 50–100 мільйонів доларів США. Зараз борг Rocket, мовляв, сумарно досяг суми в 144,8 мільйона гривень.

Найбільше в цій ситуації постраждала мережа віртуальних ресторанів Дениса Мамонова та Олега Скрипниченко. Ресторатор та власник мережі GastroFamily Дмитро Борисов разом із засновником мережі "Юджин Фуд" Євгеном Чернишенко також є одними з тих, кому заборгував сервіс.

На що зважилися у Rocket після збитків

Як каже адвокат Андрій Раєцький, якщо бізнес неплатоспроможний, то має два шляхи: або знайти можливості для відновлення платоспроможності, або банкрутство.

Внаслідок цього ТОВ "Рокет Делівері" звернулося у травні до Господарського суду Києва, щоб відкрити справу про банкрутство у зв'язку з загрозою неплатоспроможності. Пізніше стало відомо, що суд відмовив у відкритті справи, оскільки компанія не надала договорів, які доводять заборгованість. У середині липня власники "Рокет Делівері" поміняли місце реєстрації на Луцьк замість Києва та отримали позов на банкрутство від "Хоумленд Юкрейн".

За словами адвоката, банкрутство є цивілізованим способом не дати кільком кредиторам стягнути борги та залишити шанс отримати хоч щось усім, кому винні гроші.

Ресторани, яким заборгував Rocket, досі не мали часу на суд, оскільки вони зараз займаються волонтерською роботою і намагаються утримати бізнес. Окрім того, ресторатори навіть не знали, що компанія подала на банкрутство.

Читайте також:

Читай також

Журнал The Economist представив обкладинку-ребус на 2025 рік: чого чекати

Зашифровані символи майбутніх подій

Coca-Cola оновила свою культову різдвяну рекламу за допомогою ШІ (відео)

Ролик нікому не сподобався

Яйце чи курка: вчені нарешті з'ясували, що з'явилося раніше

Стародавня загадка розкрита

У листопаді на українців чекає один з найбільших зорепадів року: дата

Видовищне небесне шоу

В Україні почали продавати іграшки та товари для свят у вигляді «Шахедів» (фото)

Дрон-камікадзе з цукерками

Як змінився хлопчик з упаковки Kinder Chocolate і чим він займається сьогодні

Не впізнати

Як створювати контент за допомогою ШІ без порушень авторських прав

Поради від Мінцифри

5 поширених звичок, які дратують майже кожну людину

Викликають дискомфорт у оточуючих

Лише половина українців відмовилася від російських блогерів та музики

Результати опитування

Соцмережі вибухнули мемами про створення ядерної зброї в Україні

Добірка найкращих