Список недозволених до переправки через кордон ліків
Колаж: Олександр Шатов
Через повномасштабне вторгнення РФ на територію нашої країни мільйони українців були змушені залишити свої будинки та вирушити за кордон.
І якою б складною та раптовою не виявилася поїздка, у будь-якому разі дорожня аптечка – це саме та річ, яку обов'язково потрібно взяти із собою. Інформація про те, що перевозити ліки до країн ЄС заборонено не відповідає дійсності, проте є багато обмежень.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
Стандартний набір ліків (заспокійливі, жарознижувальні, засоби від застуди, від розладів ШКТ, антибактеріальні пластирі та серветки) можна сміливо перевозити через кордон.
- Якими продуктами можна "заїдати" стрес під час війни
Також можна брати із собою препарати, які людина приймає індивідуально за рецептом від лікаря. Однак на всі спеціалізовані лікарські засоби необхідно мати рецепт, продубльований англійською мовою. У ньому має бути зазначена міжнародна назва препарату, дозування та схема прийому ліків, рецепт має бути виданий на ваше ім'я та засвідчений печаткою лікаря або відповідної медустанови, а також можливо, що такі препарати доведеться задекларувати перед проходженням митниці.
- Експерти розповіли, чи можна пити воду під час або після їди.
Варто розуміти, що в кожній країні є списки заборонених речовин, які можуть входити до складу ліків. Насамперед - це наркотичні засоби, психотропні речовини та їх прекурсори.
Gloss.ua вирішив розповісти про список недозволених до переправки через кордон ліків.
Найпоширенішими лікарськими препаратами, що містять заборонені речовини та заборонені до ввезення до ЄС є:
- Ацеторфін
- Нурофен Плюс
- Седальгін
- Кафетін
- Метокситоїн
- Терпінкод
- Кодтерпін
- Солутан
- Теофедрін-Н
- Інсановін
- Бронхолітин
- Бронхоцин
- Кетанов
- Нео Теофедрін
- Ефедрін
- Буфотенін
Загалом понад 110 препаратів заборонено перевозити через кордон України. Ознайомитись з повним списком препаратів можна за посиланням.
У 2022 році перелік медичних препаратів, наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів також розширився.
Якщо ви збираєтеся залишити територію України та взяти з собою лікарські препарати, то наполегливо рекомендуємо вам уважно ознайомитись із наведеним вище списком.
Читай також
Журнал The Economist представив обкладинку-ребус на 2025 рік: чого чекати
Зашифровані символи майбутніх подій
В Україні почали продавати іграшки та товари для свят у вигляді «Шахедів» (фото)
Дрон-камікадзе з цукерками