10 факторів, що шкодять шкірі обличчя, або чому не варто переглядати стрічку Instagram перед сном

10 факторів, що шкодять шкірі обличчя

Коли шкіра здорова, вона допомагає організму захищатися від вірусів та бактерій, регулює температуру, має рівний сяючий тон, виглядає молодою та доглянутою. Існує багато зовнішніх факторів, що впливають на стан шкіри обличчя. Більшість із них нам під силу контролювати.

1. Ультрафіолетове випромінювання

Постійне перебування на сонці стимулює утворення вільних радикалів. Ці агресивні молекули ушкоджують клітини та послаблюють захисні механізми шкіри. Щоразу, коли збираєтеся довго перебувати на вулиці, попередньо слід наносити захисний крем із високим SPF. Нехтування захистом протягом багатьох років призводить до хронічного фотоіндукованого пошкодження шкіри та прискореного старіння.

2. Надлишок синього світла у вечірній час

Синє світло або HEV-випромінювання є невід'ємною частиною кожного гаджета. Здається, немає нічого страшного в тому, щоб трохи посидіти перед сном у соцмережах чи подивитися YouTube. Але таке дозвілля несе небезпеку для краси та самопочуття. Синє світло порушує природний режим сну, через що з'являється втома, а шкіра стає тьмяною та втрачає тонус.

Якщо ваша робота пов'язана з комп'ютером, робіть перерви у вигляді розминок, прогулянок та інших занять подалі від екрана. Перед сном відкладайте всі аксесуари убік. Намагайтеся засипати без яскравого світла для нормального вироблення мелатоніну – гормону-регулятора циркадних ритмів. І обов'язково доглядайте шкіру за допомогою пептидів, керамідів та антиоксидантів.

3. Агресивні засоби та процедури

Шкіра має трохи кислу природну реакцію з рН 5. Продукти з лужним pH і агресивними сульфатами руйнують її природні нейтралізуючі властивості, структуру клітин та зовнішній бар'єр. Шкіра може стати сухою, роздратованою, вразливою до інфекцій та схильною до атопічного дерматиту.

Ніколи не вмивайтеся звичайним милом! Деякі види хімічного пілінгу порушують pH-баланс, тому важливо консультуватись з дерматологом перед проведенням процедури. Якщо у вас проблемна шкіра, найкраще використовувати якісну дерматокосметику на основі термальної води та безпечних компонентів: Avene, La Roche Posay, Vichy, Eucerin.

4. Дуже висока температура води

Для купання, миття рук та очищення обличчя рекомендується використовувати теплу, а не гарячу воду. Під впливом високої температури розширюються кровоносні судини. На шкірі з'являються почервоніння. З віком може виявитися капілярна сітка. Незважаючи на те, що гаряча ванна розслаблює, для гідроліпідної мантії шкіри такий релакс руйнівний і призводить до зниження захисної сили проти зовнішніх подразників. Деякі шкірні захворювання, наприклад розацеа, також можуть бути викликані високими температурами.

5. Куріння

Причому неважливо, пасивне чи активне. Тютюновий дим – одне з основних джерел утворення вільних радикалів. Він "забирає" у шкіри молодість, сприяє поглибленню зморшок. Під час куріння звужуються крихітні судини у внутрішніх шарах шкіри, зменшується приплив крові, кисню та поживних речовин, порушується вироблення колагену, необхідного для пружності.

6. Телефон без захисного чохла

Відкритий екран за день стикається з різними поверхнями та збирає навколишній бруд і пил. Коли ви притискаєте апарат до щоки, все це попадає на шкіру та знаходиться там до вечірнього вмивання. Подальший результат залежить від властивостей та типу шкіри. Іноді такі забруднення загрожують лише одиничними подразненнями та висипаннями. Але часом ситуація загострюється, і розвиваються екзема чи акне. Якщо під час розмови ви зазвичай підносите телефон до вуха, чохол-книжка – чудовий спосіб захистити екран від забруднень. Сам гаджет періодично протирайте антибактеріальними серветками.

7. Сухе повітря у приміщенні

Обігрівачі взимку та кондиціонери влітку значно полегшують життя, але й шкіру сушать нещадно. Щоб врятувати обличчя від заломів та зморшок, не забувайте про догляд та використовуйте зволожувач повітря. Розпорошення води з пульверизатора кілька разів на день теж допоможе, якщо немає можливості придбати спеціальний агрегат.

8. Рідкісна зміна постільної білизни

Забруднена наволочка – один із найнебезпечніших факторів для здоров'я шкіри. На подушці накопичуються відмерлі клітини, пил, бактерії. Щоразу ви лягаєте спати та щільно стикаєтеся щоками зі шкідливим біологічним набором. Роздратування та висипання у разі неминучі. Намагайтеся міняти постільну білизну мінімум раз на тиждень навесні та влітку, і раз на два тижні – у холодний сезон.

9. Пропущений демакіяж

Перетримана на обличчі косметика з брудом і себумом, що налипла за день, – це сприятливе середовище для розмноження бактерій, появи алергії, акне та дерматиту. Змивайте макіяж завжди, як би не було ліньки.

10. Брудні кисті та спонжі

На інструментах для макіяжу залишається маса всього: пігмент, себум, частинки, що ороговіли. Боліснотворні мікроорганізми охоче розвиваються в такій обстановці і згодом дратують і запалюють шкіру. Експрес-обробка спеціальними спреями та серветками ефективна, якщо кисті були ідеально чистими та лише кілька разів побули у використанні. Забиті продуктами інструменти очищайте теплою водою з милом.

Регулярний і правильний догляд, здоровий спосіб життя, трохи самодисципліни – і проблем зі шкірою від наведених вище пунктів точно поменшає!

Читай також

Лайфхак для прибирання: як ідеально відмити сантехніку від нальоту

Без дорогих хімічних засобів

У день 38-ї річниці катастрофи на ЧАЕС вийшов новий трейлер гри S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl (відео)

З українською озвучкою!

Українські розробники представили нову хорор гру F20, де головні ролі зіграли відомі військові (відео)

Гравцю доведеться зіткнутися з незрозумілими явищами надприродного походження та «всіми природними людськими страхами»

Мільйонер відмовився від своїх грошей, щоб знову заробити $1 000 000 з нуля: що пішло не так

Хотів довести, що розбагатіти може кожен

Психолог розповіла, як сформувати здорові стосунки у робочому колективі

Комфорт на роботі - запорука ефективності

Україна увійшла до ТОП-5 країн за кількістю розлучень: у якій країні найміцніші шлюби

Свіжий рейтинг від World of Statistics

У яких регіонах України жити дешевше у 2024 році — рейтинг Держстату

Найменший приріст споживчих цін

Топ-6 найкращих бізнес-книг зі списку Forbes видадуть в Україні цього року

Коли українські читачі зможуть ознайомитись із найкращою світовою бізнес-літературою

Стильна революція – від мінімалізму до екстравагантності, відкрийте свій індивідуальний стиль

Pepsi презентує новий візуальний стиль в Україні