Коли Україна переходить на зимовий час у 2022 році
Коли Україна переходить на зимовий час 2022 року || Kevin Andre/Unsplash
Українці щороку переходять на різний час двічі на рік – на літній та зимовий час. Таку традицію практикують деякі північноамериканські, європейські та інші країни світу, включно з Україною.
Якщо навесні багатьох може цікавити питання переведення стрілок годинника на літній час, то восени – на зимовий. У 2022 році на території України це відбудеться вночі в останню неділю жовтня, тобто 30 жовтня стрілки годинника переводять на одну годину назад о 04:00.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
Механічний годинник і частину приладів необхідно буде перевести самостійно, а ось більшість сучасних гаджетів перенастроюватимуться автоматично. Перехід на зимовий та літній час здійснюється нібито з метою економії електроенергії через зміну тривалості світлового дня.
Як переведення часу впливає на здоров'я людини
Деякі експерти кажуть, що переведення на зимовий чи літній час може негативно позначитися на здоров'ї людини. Одні впевнені, що переведення годинника з літнього на зимовий час проходить менш болісно, тому що люди сплять на годину довше та зимовий час мовляв є природним для всього живого на планеті.
У перші кілька днів після переведення годинника проявляється підвищена втома, сонливість і дратівливість, загострюються хронічні захворювання, порушуються природний ритм життя та режим сну, що може призвести до послаблення імунітету та депресії. Також вважається, що у цей період збільшується кількість ДТП та травм.
Інші фахівці впевнені, що переведення часу навпаки позитивно позначається на організмі, тому що "тренується" обмін речовин і це допомагає ефективніше використовувати світловий день.
Як "пережити" переведення часу
Щоб зменшити стрес при переведенні часу та адаптуватися до нового режиму, найчастіше радять висипатися та спати не менше 7 годин на добу, проводити більше часу на свіжому повітрі, частіше провітрювати приміщення та займатися фізичною активністю без перенапруги, уникати зайвих емоційних навантажень, дотримуватись правильного образу життя та вживати вітаміни.
Читайте також:
- Вихідні та свята у вересні 2022: скільки відпочиватимемо та працюватимемо в Україні.
- Прогноз погоди на зиму в Україні 2022 та 2023 року.
- Бабине літо в Україні 2022 року: що це і коли буде.
Читай також
Журнал The Economist представив обкладинку-ребус на 2025 рік: чого чекати
Зашифровані символи майбутніх подій
В Україні почали продавати іграшки та товари для свят у вигляді «Шахедів» (фото)
Дрон-камікадзе з цукерками