Космічний телескоп "Джеймс Вебб" показав планету Нептун
Космічний телескоп "Джеймс Вебб" показав планету Нептун || instagram.com/nasawebb/
Космічне агентство NASA поділилося фотографією найдальшої від Сонця планети Сонячної системи Нептун, так чітко та детально знятої вперше за більш ніж 30 останніх років після польоту зонда "Вояджер-2" у 1989-му. Небесне тіло сфотографували за допомогою інноваційного телескопа "Джеймс Вебб". Завдяки якісному знімку експерти змогли вперше побачити кільця Нептуна в інфрачервоному світлі.
Не забудьте передплатити канал Gloss.ua в Telegram.
Крім того, "Джеймс Вебб" показав також сім супутників далекої планети, шість з яких є на кадрі крихітними точками навколо Нептуна - Деспіна, Протей, Ларісса, Таласса, Наяда, Галатея - і один великий незвичайний супутник Тритон, схожий на яскраву зірку.
[sun_gallery_138898]
Фото: instagram.com/nasa/
У NASA підкреслюють, що потужний інфрачервоний "зір" Вебба виявляє безліч фонових галактик та зірок. У випадку з Нептуном планета нагадує перлину з ефірними концентричними овалами навколо неї, а Тритон - велику восьмикінцеву сніжинку бірюзового кольору. Чорний фон на знімках заповнений галактиками. На фото, де Нептун віддалений, у лівому нижньому кутку особливо добре помітна маленька біла спіральна галактика.
При цьому на зображенні Нептуна "Вебба" не вистачає характерного синього кольору, що асоціюється з крижаним гігантом на фотографіях космічного телескопа "Хаббл". Журналісти видання Space пов'язують це з тим, що синій колір, викликаний метаном в атмосфері планети, відсутній, оскільки Вебб "бачить" Нептун у ближньому інфрачервоному світлі, а метан у крижаних хмарах планети сильно поглинає світло на цих довжинах хвиль, тому планета здається досить темною.
Читайте також:
- У NASA назвали дату, коли проведуть випробування зіткнення з астероїдом.
- У NASA показали різницю між знімками телескопів "Хаббл" та "Джеймс Вебб".
- Космічний телескоп "Джеймс Вебб" показав нові фото Юпітера.
Читай також
Журнал The Economist представив обкладинку-ребус на 2025 рік: чого чекати
Зашифровані символи майбутніх подій
В Україні почали продавати іграшки та товари для свят у вигляді «Шахедів» (фото)
Дрон-камікадзе з цукерками