Екзотичні улюбленці: породи собак без шерсті

Колаж: Олександр Шатов

Деякі власники собак вважають за краще заводити абсолютно лисих вихованців. Насамперед, це пов'язано з відсутністю клопоту щодо догляду за шерстю, адже такі собаки не линяють і не страждають від зовнішніх паразитів.

Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.

Однак слід розуміти, що вихованець без шерсті все одно вимагає специфічного догляду, іноді навіть складнішого, ніж його короткошерсті та довгошерсті побратими.

Gloss вирішив розібратися в особливостях утримання собак без шерсті та дізнатися, які ж породи таких екзотичних вихованців існують.

Особливості догляду за лисими собаками

Тваринам без шерсті необхідний ретельний догляд за шкірою, оскільки вона у них більш чутлива і схильна до сухості/лущення. Правильний догляд дозволить підтримувати здоров'я собаки в ідеальному стані та позбавить її можливих шкірних подразнень.

Як правильно доглядати собаку без шерсті

Породи собак без шерсті

На сьогоднішній день існує кілька найпопулярніших і найвідоміших лисих порід собак, які офіційно визнані Міжнародною кінологічною федерацією. Розгляньмо кожну з них.

Китайська чубата

Зріст: собаки - до 33 см, суки - до 30 см

Маса : до 6 кг

Термін життя: 13-18 років

Китайська чубата не є мисливцем або охоронцем. Це собака-компаньйон, який був створений для обожнювання своїм господарем. Крім своєї екзотичної зовнішності китайські чубаті приваблюють і своїм темпераментом: вони довірливі, лагідні, активні, витончені, життєрадісні та дуже віддані господареві. Незнайомих людей китайська чубата побоюється, ставиться до них насторожено та недовірливо.

На сьогоднішній день китайська чубата - це одна з найпопулярніших лисих порід у світі. Тварини цієї породи мають волосся лише в області голови, хвоста та на кінцівках. Ці рухливі та веселі собачки можуть стати справжніми друзями як для дорослих, так і для дітей.

Цікаво, що вчені досі не можуть точно сказати, де саме виникла ця порода: одні вважають, що їхня батьківщина – Китай, другі – схиляються до Африки, а треті – наполягають на Мексиці.

Американський голий тер'єр

Зріст: від 25 до 46 см

Маса: 5,5-7,3 кг

Термін життя: 14-16 років

Американський голий тер'єр має відносно молоде коріння. Так, ця порода собак була виведена на початку 1970-х років у США, коли у посліді чистокровних рет-тер'єрів було виявлено абсолютно лисе щеня, якого згодом назвали Жозефіна. Собака був подарований Едвіну Скотту з Луїзіани, який швидко оцінив усі переваги догляду за безволосим собакою і почав розводити американських голих тер'єрів.

Незважаючи на мисливське минуле, голі тер'єри, насамперед, собаки-компаньйони. У них пустотливий, життєлюбний, енергійний характер і тому з ними треба довго гуляти. Американський голий тер'єр дуже розумний і здатний легко опанувати будь-який вид дресирування. У більшості країн світу ці собаки живуть переважно в сім'ях алергіків, оскільки часто буває так, що саме вони є єдиною породою, яка не викликає у людини алергічної реакції.

Ксолоітцкуінтлі або Мексиканська гола собака

Зріст: мініатюрні: 25-35 см, середні: 36-45 см, стандартні: 46-60 см

Маса: мініатюрні: 4,5-7 кг, середні: 7-14 кг, стандартні: 14-25 кг

Термін життя: 13-18 років

Ксолоітцкуінтлі - одна з найдавніших порід собак (деякі вчені вважають, що найдавніша у світі), яка розвивалася без втручання людини. Її батьківщина – Мексика

У ацтеків ця порода вважалася земним представником бога Шолотля, ім'я якого вона носить. Завданням шолоітцкуінтлі було супроводжувати душі мертвих у потойбічний світ. Собак цієї породи цінували і шанували, а у стародавніх похованнях біля Мексики досі знаходять мумії собак і глиняні фігурки, що зображують ксолоітцкуінтлі. Ці знахідки датуються 5000-3000 років до н. е. На своїй батьківщині – у Мексиці – вони є національним надбанням.

Мексиканська гола собака - це вірний друг і приятель. Вона із задоволенням проводитиме з господарем щохвилини і скрізь його супроводжуватиме, слідуючи за ним. Собакам цієї породи необхідно приділяти досить багато часу та уваги, інакше вони починають тужити. Схильні виявляти впертість.

Перуанська орхідея інків або перуанська гола собака

Зріст: малі: 25-40 см, середні: 41-50 см, великі: 51-65 см

Маса: малі: 4-8 кг, середні: 8-12 кг, великі: 12-30 кг

Термін життя: 12-15 років

Ця стародавня порода собак родом із Перу. Існувала задовго до цивілізації інків, з'явилася між ІІІ століттям до н. е. і XIV століттям нашої ери. Використовується як компаньйон, хоча спочатку була виведена як мисливець.

Елегантний стрункий собака, зовнішній вигляд якого виражає швидкість, силу і гармонію без будь-якого натяку на грубість. Має два різновиди: голу, з щетинистим чубчиком на голові, шерстю на вухах та кінчику хвоста; і повністю вкриту негустою шерстю.

Спокійний, врівноважений, кмітливий, активний і пильний собака. Гарний сторож. Дуже віддана своєму господареві, від якого воліє далеко не відходити. Недовірлива до сторонніх і не любить, коли її чіпають чужі люди.

Піла архентино чи аргентинська піла

Зріст: маленькі: 25 - 35 см, середні: 35 - 45 см, великі: 45-55 см

Маса: малі: до 8 кг, середні: до 11 кг, великі: до 24 кг

Термін життя : 8-14 років

Аргентинська собака піла - близька родичка перуанської голої собаки (перуанської орхідеї інків) від якої вона, швидше за все, і походить. Ця порода буває трьох розмірів, і переважно зустрічається в аргентинських північно-західних провінціях.

У колоніальні часи і до ХХ століття піла архентино користувалися великою повагою на північному заході Аргентини. Їх використовували для обігріву ліжок і цінували як відмінних охоронців через їх характер, завжди пильний до будь-якого руху або незвичайного шуму в навколишньому середовищі.

Ці собаки лагідні та грайливі, легко пристосовуються до нових умов і добре піддаються дресирування. В основному вони лисі, але можуть мати кілька пучків шерсті на голові, лапах та хвості.

Лисий чіхуахуа

Зріст: міні – до 14 см, стандартні – до 16 см

Маса: 1-3 кг

Термін життя: 14-16 років

Чіхуахуа – собака-компаньйон. Вважається найменшим собакою у світі і носить ім'я мексиканського штату Чіуауа. Є припущення, що предки цього собаки жили в дикій природі, і в епоху цивілізації тольтеків були одомашнені ними.

Чіхуахуа без шерсті мають рідкісний генетичний дефект, через який вони народжуються лисими. Мають жвавий, сміливий, бешкетний, поступливий характер, відрізняються міцним здоров'ям, високим інтелектом, контактністю. Віддані господарям та готові захищати свою територію до останнього.

Лисий чіхуахуа характеризується практично повною відсутністю волосся на тілі. Можливі невеликі скупчення волосся на вухах, хвості та кінцівках.

Читай також

Відкриття вчених показало, як людський мозок сприймає різні види любові

Що сильніше? Любов до дітей, до партнера чи до домашніх тварин

Українці на фестивалі Burning Man у США представили інсталяцію I'm Fine (фото)

Вона створена із реальних артефактів війни

Як інтимні іграшки впливають на здоров'я та стосунки

ТОП-10 справ на літо, які ви ще можете встигнути здійснити

Літо – найкращий час для створення спогадів

Особливий Супермісяць у серпні 2024 року: коли спостерігати за Блакитним Місяцем

Трапляється раз на 3 роки

Медіамагнат Марк Цукерберг встановив величезну статую своєї дружини у дворі будинку (фото)

Усім таких стосунків!

Експерти назвали побутові прилади, які потрібно завжди вимикати з розетки

Їх називають пристроями-вампірами

Як захистити дітей від сексуального насильства в Інтернеті – гайд для батьків від Дія.Освіта

Як не стати жертвою

10 жіночих звичок, які найбільше дратують чоловіків

Не виводьте його з себе

7 неочевидних ознак того, що вам час закінчувати стосунки

Коли криза затяглася на роки