Як зменшити шанс завантаження вірусного файлу: інструкція
Як зменшити шанс завантаження вірусного файлу || Fatos Bytyqi/Unsplash
Експерти нагадують, що слід бути обережнішим при скачуванні різних додатків або файлів і при використанні піратського програмного забезпечення або програм, щоб не інфікувати свій смартфон, планшет, ноутбук та інші девайси вірусами, що в свою чергу може призвести до викрадення зловмисниками особистої інформації або навіть фінансових коштів.
Простими правилами, які мають допомогти убезпечити електронні пристрої, поділилися у Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України (Держспецзв'язку).
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
Як зменшити шанси підхопити вірус на гаджети
- Завантажувати додатки та програми тільки на офіційних сайтах розробників та з офіційних цифрових магазинів. При завантаженні сервісів на смартфон рекомендується використовувати магазини App Gallery, App Store та Google Play. Також слід уникати завантаження з невідомих джерел.
- Використовувати ліцензовані версії або безкоштовні програми надійних розробників.
- Перед завантаженням читати відгуки користувачів, перевіряти інформацію про розробників та власника додатку.
- Файли з розширеннями: .exe, .iso, .bin, .ini, .dll, .com, .sys, .bat, .js, .apk. Такі файли перед відкриттям слід перевіряти за допомогою антивірусу.
- Звертати увагу на те, які при установці додатку потрібні дозволи, оскільки для нормальної роботи не всім програмам потрібна геолокація користувача або персональна інформація.
- Увімкнути заборону встановлення додатків із неперевірених джерел та заборону автоматичного завантаження файлів, а для браузера встановити функцію "кожен раз запитувати місце зберігання файлу перед завантаженням". Таким чином, якщо випадково перейдете за шкідливим посиланням, завантаження не почнеться автоматично та вимагатиме підтвердження.
Читайте також:
Для українців створили додаток, який допоможе "збивати" російські ракети та дрони.
З українцями поділилися рекомендаціями, як зберегти заряд смартфона.
У Дубаї показали перший політ літаючого автомобіля.
Читай також
Журнал The Economist представив обкладинку-ребус на 2025 рік: чого чекати
Зашифровані символи майбутніх подій
В Україні почали продавати іграшки та товари для свят у вигляді «Шахедів» (фото)
Дрон-камікадзе з цукерками