Рятувальники рекомендують користуватися додатком "Розмінування України"
Рятувальники рекомендують користуватися додатком "Розмінування України" || t.me/dsns_telegram
Представники Державної служби з надзвичайних ситуацій закликають мешканців України завантажувати на свої смартфони їхню розробку - мобільний додаток під назвою "Розмінування України", оскільки сервіс може врятувати життя.
За словами рятувальників, через платформу за допомогою інтерактивної карти користувачі можуть відстежувати місця виявлення вибухонебезпечних предметів, а також знати про можливі та вже підтверджені небезпечні зони, до яких підходити не варто. А при наближенні до таких зон додаток повинен одразу повідомляти про загрозу.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
У додатку є дві мови: українська та англійська. Розробку можна використовувати у гостьовому режимі, а ось реєстрація в системі здійснюється через електронний підпис, Bank ID або "Дію. Підпис". Пропонується завантажити програму як для Android, так і для Apple.
Крім того, через "Розмінування "України" можна оперативно повідомити рятувальників про вибухонебезпечну або підозрілу "знахідку" та викликати саперів для перевірки предмета або для його знешкодження.
У додатку також є більш докладна інформація про найбільш поширені вибухонебезпечні предмети, що застосовуються ворогом, та інструкції, які повинні допомогти розібратися в послідовності дій при знахідці міни, розтяжки або інших вибухонебезпечних об'єктів.
- При виявленні міни необхідно негайно відійти на безпечну відстань, повідомити ДСНС про знахідку за номером "101" або в мобільному додатку "Розмінування України".
Протипіхотні міни в Україні
У ДСНС зазначають, що в результаті повномасштабного збройного вторгнення Росії на території України найчастіше зустрічаються протипіхотні міни двох типів:
- фугасні - вражають вибухом і діють після натиску зверху (наступити, впасти, натиснути), найчастіше встановлюють на поверхні або в товщі ґрунту;
- осколкові - вражають елементами, тобто осколками, а розміщують їх на поверхні або в товщі ґрунту, або маскують на деревах, встановлюючи на розтяжку або у керованому вигляді.
Оскільки протипіхотні міни мають забарвлення зеленого відтінку, то в Україні на час воєнного стану заборонено відвідувати ліси, парки та інші території, де ворог міг встановити смертельні пастки.
Читайте також:
- Бойові дії в Україні на 25 жовтня: мапа та ситуація на фронті.
Читай також
Журнал The Economist представив обкладинку-ребус на 2025 рік: чого чекати
Зашифровані символи майбутніх подій
В Україні почали продавати іграшки та товари для свят у вигляді «Шахедів» (фото)
Дрон-камікадзе з цукерками