У Норвегії спостерігали рожеве північне сяйво (фото)
У Норвегії спостерігали рожеве північне сяйво || ілюстративне Chong Wei/Unsplash
Стало відомо, що 2 листопада невелика магнітна буря спровокувала своєрідну тимчасову тріщину в магнітосфері Землі, що спричинило вкрай рідкісне явище - фіолетово-рожеве північне сяйво. На нічному небі незвичну люмінесценцію могли спостерігати мешканці Норвегії.
Відповідними фотографіями поділилася туристична група на чолі з Маркусом Варіком норвезького бюро подорожей Greenlander Tromsø, яке позиціонує себе як "мисливці за північним сяйвом".
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
Як повідомляє Live Science, пролом, що утворився в земній магнітосфері, дозволив енергійним часткам сонячного вітру проникнути глибоко в атмосферу планети, тим самим викликавши рожеве сяйво. Насправді кожне подібне явище має свою унікальну колірну гаму залежно від хімічного складу атмосфери та погодних умов, але світіння насиченого неоново-рожевого та фіолетового відтінків зустрічається не так часто.
[sun_gallery_139236]
Фото: facebook.com/greenlandertromso/
Маркус Варік розповів Live Science, що яскраве незвичайне сяйво з'явилося близько 18:00 за місцевим часом та тривало близько двох хвилин. Він також додав, що це було найсильніше рожеве північне сяйво, яке він бачив за понад десятиліття турів. А протягом ночі, за словами Варіка, спостерігалося ще й сильне зелене світіння.
На сторінці Greenlander Tromsø у Facebook жартома написали, що рожеве північне сяйво "навіть не виглядало як північне сяйво".
"Раптовий сплеск трапився дуже рано ввечері, нам дуже пощастило стати його свідками. Неймовірна річ у цьому азотному фіолетовому те, що він виглядає однаково неозброєними очима порівняно із зеленим, який майже завжди сильніший усередині камери", - додали мандрівники.
Зазначається, що тріщина в магнітосфері Землі закрилася приблизно через шість годин із моменту виникнення.
Читайте також:
- Повне місячне затемнення 8 листопада: яким був "кривавий Місяць" у світі (фото, відео).
Читай також
Журнал The Economist представив обкладинку-ребус на 2025 рік: чого чекати
Зашифровані символи майбутніх подій
В Україні почали продавати іграшки та товари для свят у вигляді «Шахедів» (фото)
Дрон-камікадзе з цукерками