Робимо та прикрашаємо новорічний імбирний пряник: простий рецепт (ВІДЕО)

Колаж: Олександр Шатов

Створення ароматних імбирних пряників, їх художній розпис та прикрашання цукатами, мармеладом або льодяниками може стати відмінним сімейним відпочинком.

Роблячи своїми руками імбирні скульптурки, ви зможете виготовити чудові різдвяні та новорічні подарунки для близьких і влаштувати на своїй кухні справжню сімейну фабрику зі створення солодощів.

Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.

Багато хто помилково вважає, що для приготування імбирних пряників потрібно мати "просунутий" кулінарний досвід та спеціальне приладдя, проте це не так. Створити ароматне печиво може практично кожен. Головне - це бажання та трохи терпіння.

Gloss.ua вирішив поділитися з читачами простим рецептом приготування пряників, а також розповісти про те, як їх правильно прикрашати та зберігати.

Історія виникнення імбирного пряника

Імбирний пряник з'явився в Стародавньому Єгипті, саме там пекарі вперше почали додавати в тісто всілякі прянощі для аромату. Вони були популярні через солодкий смак і можливість довго зберігати свої смакові якості. Звідси і назва "пряник" - прянощі.

Пізніше імбир чудово прижився у Великій Британії і за легендою, першим додавати імбир у випічку став чернець на ім'я Патрік. Нібито до монастиря імбир було доставлено після одного з хрестових походів. Жителі монастиря оцінили запашну випічку і рецепт імбирного пряника швидко поширився серед інших обителів, а згодом потрапив і на кухні мирян.

Існує ще одна легенда, яка розповідає про те, що імбирні пряники винайшли суто випадково: в одному з монастирів чернець, під час підготовки до різдвяних свят, випадково висипав у тісто прянощі. Печиво настільки сподобалося всім в окрузі, що потім стало традицією готувати імбірні пряники на кожне наступне Різдво.

Найвідоміша форма імбирного пряника - це усміхнений чоловічок. Вперше пряничну людину зробили для її величності, королеви Єлизавети I.

На початку XVII століття популярність ароматних, хрустких пряників стала просто неймовірною і вони поширилися по всій Англії, а потім - і по всій земній кулі.

Рецепт приготування імбирних пряників та їх прикраса глазур'ю

Для тіста:

Для глазурі:

Рецепт приготування тіста:

У каструльці мед із спеціями доведіть до кипіння. Заберіть з вогню та дайте настоятися півгодини. Тим часом збийте яйця із цукром міксером. Збиваємо, поки маса не побіліє і тоді додаємо соду, ще раз все ретельно перемішавши міксером.

Після цього підігріваємо мед зі спеціями та виливаємо його на вершкове масло через сито. Таким чином олія повинна повністю розтанути. Додаємо мед з олією до збитих яєць із цукром. Збиваємо міксером. Потім додаємо борошно, що просіюємо, і продовжуємо збивати масу міксером поки це можливо, а потім вимішуємо руками або лопаткою. Як вимісили тісто до однорідності, покладіть його в пакет або харчову плівку і відправте в холодильник (бажано на добу, але хоча б на 2-3 години мінімум).

Після того дістаємо тісто з холодильника, розкочуємо його не дуже тонко і видавлюємо фігурки формочками для пряників. Викладаємо заготовки для пряників на пергамент на відстані один від одного. Відправляємо тісто в розігріту духовку до 170 градусів приблизно на 10-12 хвилин.

Рецепт приготування глазурі:

Збиваємо міксером білки із цукровою пудрою хвилин 5 на невеликій швидкості. Розкладаємо глазур по пластикових ємностях і додаємо харчові барвники. Добре вимішуємо до отримання однорідного кольору і перекладаємо в мішки кондитерські (можна використовувати пакетики з трохи обрізаним куточком). Після цього сміливо приступайте до прикраси та розмальовування пряників.

Важливо: пряникам обов'язково необхідно дати охолонути, інакше глазур потече. Прикрашаємо лише холодні пряники!

Секрети ідеальних імбирних пряників та правила їх зберігання

Читай також

В Індії жінка подала до суду на чоловіка через те, що він любив кішку сильніше, ніж її

Тварина стала причиною скандалів і травм

Успіх починається з команди: як «Аврора» створює умови та можливості для розвитку і кар'єрного зростання

Україна в топ-15 на PornHub: порносайт підбив підсумки року і розкрив найпопулярніші категорії

44% українських користувачів – жінки

Найпопулярніші запити в Google у 2024 році: чим найбільше цікавилися українці

Персони, товари та терміни, які шукали весь рік

8 ідей новорічного декору окрім ялинки: як створити святковий настрій (фото)

Порадуйте себе та близьких

Купив – поюзав – утилізував: нова екоініціатива оʼgо

Вихідні дні та свята у грудні 2024 року: календар подій

Насичений місяць

Вчені встановили, що чоловіки та жінки мають різні види пам'яті

Жінки запам'ятовують усі деталі

MrBeast став найоплачуванішим блогером планети у 2024 році

Хто ще потрапив до списку найбагатших

Оксфордський словник вибрав brain rot словом 2024 року: що означає цей термін

З англійської - "гниття мозку"