Скін-сайклінг: про новий тренд TikTok розповідає косметолог
Колаж: Олександр Шатов
Нещодавно на просторах популярної соціальної мережі TikTok стала буквально "вірусною" інноваційна система догляду за шкірою обличчя. Цей метод отримав назву скін-сайклінг (skin cycling), а вигадала його дерматолог з Нью-Йорка Вітні Боу.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
У TikTok, на чей час, можна знайти сотні тисяч коротких відео з хештегом #skin_cycling. Ця система догляду стала неймовірно популярною та трендовою.
Варто відзначити, що скін-сайклінг може "похвалитися" мільйонами захоплених відгуків, а активні користувачі соцмереж не перестають демонструвати карколомні результати, яких їм допоміг досягти цей метод.
Gloss.ua вирішив поспілкуватися з дипломованим косметологом і дізнатися, в чому полягає сенс скін-сайклінгу та чи дійсно ця система є ефективною.
У чому суть скін-сайклінгу
Суть skin-cyclingа полягає у циклічному повторенні чіткої чотириденної системи догляду за шкірою обличчя. Процедури слід проводити виключно увечері. Це, як люблять висловлюватись фахівці, має стати вашою вечірньою "б'юті-рутиною".
Отже, система догляду skin-cycling виглядає так:
День 1. Відлущування. У цей день в своєму вечірньому догляді ви можете використовувати будь-який відлущувальний засіб, який підходить саме вам.
День 2. Ретинол. Цього дня не варто використовувати жодні інші активні компоненти, окрім ретинолу та його похідних. Ви використовуєте засіб будь-якого зручного формату.
День 3 та День 4. Відновлення. У ці дні варто утриматися від серйозних активів та приділити увагу відновленню шкіри. Вам потрібно використовувати засоби із заспокійливими компонентами: центала, цераміди, пробіотики, пептиди тощо.
Кому підходить ця система та чи є вона ефективною
Багато фахівців відзначають, що дана система догляду за шкірою обличчя підходить для молодих людей, тобто "вірусна" методика була правильно націлена на відповідну аудиторію - на підлітків та молодь, які є фанатами ТікТока.
Для вікової шкіри подібна методика, швидше за все, виявиться не настільки дієвою і не призведе до очікуваного ефекту.
У будь-якому випадку, дана методика має місце бути та залежно від типу та стану шкіри дійсно може покращувати її стан.
Все про скін-сайклінг: коментар лікаря-косметолога
"У справі догляду за зовнішністю краще довіритися професіоналу та експериментувати під його пильним керівництвом"
Коментує лікар-косметолог Дар'я Велицька
"Скін-сайклінг - це типова схема, яка допоможе у догляді за своєю шкірою. У нашому світі всі "складні" штуки намагаються максимально спростити для того, щоб ними могли масово користуватися звичайні люди. Така ж ситуація сталася і з даною системою догляду, так як вона, насправді, була відома давно.
Сенс цього методу - скоротити використання активів, адже зараз йде їхня популяризація і велика кількість людей щодня перевантажує свою шкіру різноманітними сироватками/кремами/тоніками, які можуть нести досить високий рівень шкоди, та опанувати примхливу шкіру.
Суть методу полягає в тому, що цикл догляду за шкірою ділиться на чотири дні та проводиться у вечірній час:
- перша доба – ексфоліація. Тобто використання засобів, які будуть відлущувати шкіру: пілінг-скатки, ензимні пудри, тоніки, що відлущують - ви обираєте саме той метод, який для вас є найбільш зручний і комфортний.
- друга доба – ретинол. Нанесення цього активу ввечері у будь-якому його прояві.
- третя та четверта доба - відновлення. Тобто використання м'яких засобів для шкіри: живильних та зволожуючих кремів, щоб шкіра почала відновлювати своє захисне покриття. До складу таких засобів мають входити цераміди, пептиди, пробіотики.
Таким чином, шкіра отримує три основні позиції: відлущування + актив + відновлення, що допоможе у боротьбі не тільки з висипаннями, але і з рельєфом, дрібними зморшками та пігментацією.
Чи це безпечна схема? Скоріше так, ніж ні. Вона цілком може підійти деяким людям, але все залежатиме від індивідуальних особливостей та стану шкіри.
Чи є ця схема дієвою? Тут можна посперечатися, адже кожен з нас має різні потреби: деяким дуже важливо мати кислоти у догляді, а для деяких ретинол може стати занадто подразнюючим активом.
Тому у справі догляду за зовнішністю краще довіритися професіоналу та експериментувати разом із ним – під пильним наглядом. Таким чином ви зможете знайти свою унікальну схему догляду, яка закриватиме всі потреби вашої шкіри".
@petite_natalie Розбираємось у новому б'юті-тренді #skincyclingroutine #skincycling #skincare #б'юті ♬ оригінальний звук - Petite Natalie
Читай також
Журнал The Economist представив обкладинку-ребус на 2025 рік: чого чекати
Зашифровані символи майбутніх подій
В Україні почали продавати іграшки та товари для свят у вигляді «Шахедів» (фото)
Дрон-камікадзе з цукерками