Як підготуватися до вимкнення світла?
Цієї зими нам довелося зіткнутися з повним блекаутом через обстріли енергетичної інфраструктури України. Наразі наші енергетики роблять усе можливе, щоб повернути світло в домівку кожного. Та доки відключення тривають, слід розуміти, що робити, коли вимкнули світло та які товари для блекауту допоможуть перечекати кілька годин (чи більше) без електрики, залишаючись зі світлом, теплом та на зв’язку.
В цій статті команда магазину туристичного спорядження ALP допомогла нам розібратися з тим, що саме стане у пригоді за відсутності електрики. До того ж, деякі товари з переліку можна придбати у них в магазині.
Отже, чим слід запастися заздалегідь, щоб комфортно пережити якийсь час без світла:
- Вода. Це першочергова потреба, яка не вимагає особливих пояснень. В більшості випадків, якщо зникає світло — насоси не працюють, тож води з-під крана не буде також. Тому завжди варто мати про запас хоча б кілька бутлів води (+-30 л). Рекомендуємо для харчових запасів саме магазинну бутильовану воду, а не з-під крана, оскільки перша гарантує триваліший термін зберігання.
- Автономне освітлення. Ви можете забезпечити себе повноцінним освітленням без електрики та з комфортом читати, вишивати чи складати з дитиною пазли тощо. Варіантів для цього зараз безліч, це може бути звичайний ліхтарик чи свічки для елементарних потреб, або гірлянда на батарейках, діодна лед-лампа чи лампа, що заряджається від сонця, та й навіть газова лампа. Все залежить від бюджету та ваших потреб. Також, нагадуємо, що свічки, газові лампи та подібне — пожежонебезпечні та потребують провітрювання приміщення.
- Портативна зарядна станція, повербанк. Вони виручать, якщо світло вимкнули раптово, а телефон чи інший гаджет розрядився. Існує чимало видів з різною потужністю, залежно від потреб. Прилади такого типу мають бути заряджені завчасно. Звісно, деякі з них можуть бути обладнані сонячною панеллю або мати можливість заряджатися від неї, проте це потребує додаткового часу. Щоб залишатися на зв’язку, краще тримати зовнішній акумулятор зарядженим і мати змогу завжди підзарядити від нього свій телефон чи інші акумуляторні пристрої: ліхтарик, радіо тощо.
- Радіоприймач. Часто за відсутності світла трапляються й перебої з мобільною мережею, і щоб бути в курсі подій, краще мати про всяк випадок радіо, що працює від акумулятора чи звичайних батарейок, а краще від того й іншого. Крім того, варто мати про запас і батарейки для радіоприймача чи інших приладів (якщо такі є).
- Газова плита чи пальник (плюс газовий балон). Якщо у вас вдома лише електроплита, слід подбати про те, як ви готуватимете їжу у разі довготривалого блекауту. Тут в пригоді стане портативна плита чи туристичний пальник, що працює від газових балонів. Проте зазначимо, що купляти товари такого типу, краще у надійних постачальників, щоб убезпечити себе від неякісної продукції та можливих летальних наслідків у результаті. Крім того, не забувайте про часте провітрювання, якщо вже довелося користуватися пальником в приміщенні.
- Сірники чи запальничка. Тут без пояснень, завжди варто мати вдома.
- Запас їжі. Звісно, якщо мова йде про відключення світла за графіком — можна просто сходити в магазин. Але в наших реаліях краще перестрахуватися та мати кількаденний запас продуктів тривалого зберігання, які можна зберігати без холодильника. Це можуть бути як продукти, що не потребують термічної обробки: консерви, крекери, енергетичні батончики тощо, так і сублімати чи будь-яка їжа швидкого приготування.
- Теплий одяг. Також може зникнути й опалення, і щоб не мерзнути, добре мати термобілизну, теплі шкарпетки та одяг з флісу чи з вовною. Також нагадуємо про лайфхак, який допоможе зігрітися — пляшки з гарячою водою під ковдрою в ліжку.
- Захист від перепаду напруги, акумулятор холоду. Подбали про себе — беріться за домашню техніку. Часті та тривалі вимкнення електрики впливають не лише на стан продуктів у холодильнику чи морозилці, а й на самі камери. Щоб убезпечити техніку від перепадів напруги можна придбати стабілізатор напруги. А для підтримання температури в морозильній камері є так звані акумулятори холоду, які дають змогу трохи відтермінувати розморожування, або ж можна замінити їх великою кількістю льоду.
- Готівка. Завжди краще мати певну кількість грошей готівкою, оскільки не кожен магазин працює на генераторах і може прийняти оплату карткою. Тож мати трохи готівки про запас — не буде зайвим.
Поза тим, дізнайтесь наперед про розташування “пунктів незламності” та укриттів у вашому районі, на той випадок, якщо зникне мобільна мережа, і електрики не буде надто довго.
І не забувайте поповнювати свої витрачені запаси після відновлення електропостачання.
Читай також
В Індії жінка подала до суду на чоловіка через те, що він любив кішку сильніше, ніж її
Тварина стала причиною скандалів і травм
Успіх починається з команди: як «Аврора» створює умови та можливості для розвитку і кар'єрного зростання
Україна в топ-15 на PornHub: порносайт підбив підсумки року і розкрив найпопулярніші категорії
44% українських користувачів – жінки
Найпопулярніші запити в Google у 2024 році: чим найбільше цікавилися українці
Персони, товари та терміни, які шукали весь рік
8 ідей новорічного декору окрім ялинки: як створити святковий настрій (фото)
Порадуйте себе та близьких
Оксфордський словник вибрав brain rot словом 2024 року: що означає цей термін
З англійської - "гниття мозку"