Чому вага «стоїть» і не знижується при схудненні – відповідь ендокринолога

Times of India

У процесі схуднення часто буває так, що перші кілограми йдуть у міру зусиль, які людина прикладає на шляху до скидання зайвої ваги, а потім цифра на вагах «зупиняється» на певній позначці і не зрушується. Про причини такої «паузи» розповіла лікар-ендокринолог Юлія Кривов'яз, передає Shuba.

Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.

Ви часто зважуєтеся

Зважування щодня чи навіть кілька разів на день не є показовими. «Вага може змінюватися залежно від багатьох умов - фаза циклу, час доби, вживання солоної їжі за день до цього і т. д. Навіть у нормі ця цифра може коливатися до 1 кг протягом доби. Рекомендується зважування не частіше ніж 1 раз на тиждень. Бажано в один і той же час — вранці натщесерце після туалету», – радить Юлія Кривояз.

Ви у процесі зниження ваги вже не перший місяць

«У кожного через якийсь час настає так зване "плато". Це коли вага стоїть на місці, що б ви не робили. Організм звикає до зниженого калоражу. Головне в цей момент — не опускати руки! Продовжувати робити те, що ви робили до цього — харчуватися правильно, бути фізично активним і навіть трохи збільшити фізичне навантаження (можна змінити вид активності). Через якийсь час вага має почати знову знижуватися».

Ваша дієта дуже низькокалорійна

Виявляється сильний дефіцит калорій також може зупинити процес схуднення. Вага може «стати», тому що організм переходить у режим економії і обмін речовин уповільнюється. Ендокринолог радить розрахувати за допомогою дієтолога необхідний добовий калораж та відкоригувати раціон.

Ваша дієта містить мало компонентів

«З виключенням певних продуктів або цілих груп продуктів. Це морквяна, молочна, фруктова, капустяна, безвуглеводна та інші дієти. Вони дуже далекі від здорового харчування. І так, спочатку вага знизиться, але довго на такій дієті протриматися складно. До того ж дефіцит певних елементів в харчуванні негативно позначиться на загальному здоров’ї», – пояснює Юлія.

Ви їсте щось зайве

«Необхідно проаналізувати свій денний раціон, записати все, що ви з'їли протягом дня. І там знайдеться багато чого, що було зайвим», – радить лікар. Можливо, ви часто п'єте каву з молоком або газовані напої, вживаєте продукти з високим вмістом цукру або часто зриваєтеся на шкідливі перекуси.

Читай також

Журнал The Economist представив обкладинку-ребус на 2025 рік: чого чекати

Зашифровані символи майбутніх подій

Coca-Cola оновила свою культову різдвяну рекламу за допомогою ШІ (відео)

Ролик нікому не сподобався

Яйце чи курка: вчені нарешті з'ясували, що з'явилося раніше

Стародавня загадка розкрита

У листопаді на українців чекає один з найбільших зорепадів року: дата

Видовищне небесне шоу

В Україні почали продавати іграшки та товари для свят у вигляді «Шахедів» (фото)

Дрон-камікадзе з цукерками

Як змінився хлопчик з упаковки Kinder Chocolate і чим він займається сьогодні

Не впізнати

Як створювати контент за допомогою ШІ без порушень авторських прав

Поради від Мінцифри

5 поширених звичок, які дратують майже кожну людину

Викликають дискомфорт у оточуючих

Лише половина українців відмовилася від російських блогерів та музики

Результати опитування

Соцмережі вибухнули мемами про створення ядерної зброї в Україні

Добірка найкращих