5 найпоширеніших помилок, через які квіти не ростуть або сохнуть
Getty Images
Квітники, клумби та рабатки відіграють найважливішу роль у ландшафті території. Ті, хто доглядають за квітами відзначають, що найтрудомісткіший з процесів - полив. Про помилки садівників у догляді за квітами, які часто призводять до загибелі рослин, розповів Hyser.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
5 головних помилок у догляді за квітами
Полив лише у певний час
Влітку поливи не можна проводити пізніше 8 години ранку і раніше 5 годин вечора. Весною час "заборони" можна скоротити відповідно до 11-17 годин, але краще використовувати орієнтир саме на ранок при будь-якій погоді.
Крім того, важливо встановити послідовність процедури поливу, щоб у рослин сформувалася так звана звичка.
Мокрий ґрунт - сухі рослини
Поливаючи рослини на квітнику, потрібно намагатися не замочувати листя та пагони, а тим більше – суцвіття. Особливо важливо проводити полив акуратно для рослин, схильних до борошнистої роси, гнили, а також для культур з щільними кронами або дернина і опушеним листям.
Бажано проводити не односторонній полив, а за контуром рослини, рівномірно для всього кореневища.
Сильний тиск води
Оскільки більшість будинків оснащені шлангами, які виходять з основного водопостачання, легко випустити з уваги вплив тиску води на структуру рослин. Тому дуже важливо регулювати тиск до низького рівня, щоб не пошкодити крихке листя рослин та ґрунт навколо коренів.
Занадто сильний тиск води може також вибити з основи нову рослину, так що слід контролювати цей процес особисто, або заздалегідь поставити перебіг води на низьку потужність.
Надлишок води
Деякі садівники переконані в тому, що чим більше вони наллють води в рослину, тим пишніше зацвітуть її плоди і тим зеленішим буде листя. Однак це саме той випадок, коли добрі наміри наводять не туди, куди хотілося б, а старання марні. Все тому, що надлишок води призводить до попадання води в клітини рослини, і воно починає розшаровуватися, а його твердий стовбур розм'якшується до стану нездатності тримати гілки.
Відмова від мульчі
Саме мульча допомагає утримувати вологу у ґрунті. Вона служить бар'єром, який утримує вологу всередині ґрунту, запобігає додатковому випаровуванню та захищає рослини від механічних пошкоджень.
До речі, оптимальна частота поливу для квітника, на якому ростуть різні за посухостійкістю види – 1 раз на 2 тижні.
При цьому відлік ведуть не лише від попереднього поливу, а й від опадів. Але це лише стандартний орієнтир, оскільки конкретну необхідність у поливі завжди треба проводити за погодою.
Читай також
Журнал The Economist представив обкладинку-ребус на 2025 рік: чого чекати
Зашифровані символи майбутніх подій
В Україні почали продавати іграшки та товари для свят у вигляді «Шахедів» (фото)
Дрон-камікадзе з цукерками