Які кімнатні рослини найкраще очистять повітря у приміщенні
Getty Images
Відомо, що рослини переробляють вуглекислий газ у кисень, радують око і прикрашають будь-який інтер'єр. Однак деякі з них мають «суперсили».
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Більшість декоративних рослин здатні позитивно впливати на мікроклімат у приміщеннях. Вони очищають повітря вдома, збираючи пил, сліди задимлення, захищають людей від бактерій та вірусів, деякі рослини позитивно діють на нашу дихальну систему, підвищують захисні сили всього організму, покращують самопочуття та надають бадьорості.
Кращі кімнатні рослини для очищення повітря у приміщеннях:
Aloe
Алое не тільки має лікувальні властивості, і широко використовується в народній медицині, але і дуже хорошим очищувачем повітря в кімнаті. Алое поглинає до 90% формальдегіду, що виділяється всередині приміщення. Відомо також, що листя алое виділяє велику кількість фітонцидів, що впливають на організм людини. Під їх впливом зміцнюється імунітет людини, покращуються процеси мислення.
Dracaena
Драцена є одним з кращих очищувачів повітря в будинку. Оскільки ця рослина поглинає близько 70% шкідливих речовин з повітря, таких як формальдегід, ксилол, бензол і трихлоретилен, і знешкоджує їх. Особливо потрібна драцена в кімнатах, вікна яких виходять на проїжджу частину.
Sansevieria
Сансевієрія поглинає оксиди азоту та формальдегіди. Є вдалим вибором для будь-якого приміщення - підійде як для дитячої, так і кухні. Сансевієрія здатна позитивно впливати на імунітет людини і захищати від токсинів, що виділяються лінолеумом і синтетикою.
Chlorophytum
Хлорофітум здатний поглинати чадний газ та формальдегід. Це одна з найкращих рослин-фільтрів, здатна самостійно очищати повітря в кімнаті площею до 10 квадратних метрів. Хлорофітум, хоч і не тішить запахом, виділяє у повітря фітонциди та знезаражує його, ефективно борючись із численними збудниками хвороб.
Begonia
Бегонія сприяє глибокому сну та релаксації, а сама квітка зменшує дію електромагнітного випромінювання від побутової техніки. Внаслідок цього організм повноцінно відпочиває вночі і набагато легше прокидається вранці, що сприяє гарному настрою на весь день.
Spathiphyllum
Спатифілум зустрічається також із назвою «жіноче щастя». Завдяки своїм широким густим листочкам, і навіть своїй незвичайній квітці рослина здатна справлятися з безліччю токсинів, таких як бензол, чадний газ, формальдегід та аміак. Спатифілум також має властивість підвищувати вологість повітря та очищати повітря від пилу.
Geranium
Герань має сильну антибактеріальну дію і здатна оздоровлювати повітря в приміщеннях. У герані міститься багато різноманітних корисних речовин: дубильні речовини, крохмаль, солі, органічні кислоти, антоціани, флавоноїди, ефірна олія, багато кальцію. Також має спазмолітичну, протизапальну, протинабрякову, знеболювальну антисептичну дію. Молоді листочки у свіжому вигляді допомагають при захворюваннях нирок та кишківника. Рослина широко застосовується при запальних захворюваннях горла та носа, герань можна використовувати при отіті, тонзиліті, ангіні та деяких інших захворюваннях. Рослина спрощує перебіг ішемії, тахікардії, аритмії.
Читай також
В Індії жінка подала до суду на чоловіка через те, що він любив кішку сильніше, ніж її
Тварина стала причиною скандалів і травм
Успіх починається з команди: як «Аврора» створює умови та можливості для розвитку і кар'єрного зростання
Україна в топ-15 на PornHub: порносайт підбив підсумки року і розкрив найпопулярніші категорії
44% українських користувачів – жінки
Найпопулярніші запити в Google у 2024 році: чим найбільше цікавилися українці
Персони, товари та терміни, які шукали весь рік
8 ідей новорічного декору окрім ялинки: як створити святковий настрій (фото)
Порадуйте себе та близьких
Оксфордський словник вибрав brain rot словом 2024 року: що означає цей термін
З англійської - "гниття мозку"