Хромування: смертельний тренд набирає популярності серед дітей у TikTok
Getty Images
У соцмережі TikTok знову з'явився і стрімко набирає популярності смертельно небезпечний тренд серед дітей та підлітків під назвою «хромування». Про це пише видання Health.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Хромування - новий небезпечний тренд, що набирає популярності серед підлітків, передбачає вдихання парів побутових засобів, таких як лак для нігтів, маркери або аерозолі, для досягнення тимчасового кайфу.
Хоча термін "хромування" може здатися новим, сама практика, раніше відома як хаффінг або нюхання і знову набирає популярності, має довгу історію серед молодих людей, які шукають доступні альтернативи забороненим наркотикам.
Серед засобів, які найчастіше використовують для цього: побутові аерозолі, фарби, лак для волосся та нігтів, засоби для чищення та клей. Вдихання цих хімічних речовин дає короткочасний ефект ейфорії, що приваблює молодь. Однак ця практика є надзвичайно небезпечною, оскільки токсини, що містяться в таких продуктах, можуть спричинити серйозні отруєння, пошкодження органів і навіть призвести до смерті.
Медики попереджають, що хромування має негативний вплив на мозок, легені, серце та нервову систему. Наслідки можуть бути миттєвими, включаючи втрату свідомості, судоми та зупинку серця. Навіть одноразове вдихання пари може бути смертельним.
Нещодавнє дослідження проаналізувало понад 100 відео в TikTok, пов'язаних із хромуванням, і виявило, що загалом ці відео набрали понад 25 мільйонів переглядів. Експерти виявили, що більшість цих відео спрямовані на молоду аудиторію, створюючи враження, що хромування є нешкідливим чи веселим способом провести час. Часто автори відео не показують реальних наслідків вдихання токсичних речовин, що призводить до того, що підлітки можуть сприймати цей тренд як модний чи безпечний.
У Великій Британії цього року стався трагічний випадок, коли 11-річний хлопчик помер після того, як спробував хромування під час ночівлі, що наочно демонструє, що навіть одна дія може призвести до смерті.
Читай також
Журнал The Economist представив обкладинку-ребус на 2025 рік: чого чекати
Зашифровані символи майбутніх подій
В Україні почали продавати іграшки та товари для свят у вигляді «Шахедів» (фото)
Дрон-камікадзе з цукерками