Правило трьох двадцяток полегшить дискомфорт очей при тривалій роботі за комп'ютером
Getty Images
Комп'ютери стали невід'ємною частиною нашого життя. Вони допомагають вирішувати безліч завдань — від роботи та навчання до розваг та соціального спілкування. Однак через це очі зазнають значного навантаження.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Неприємні відчуття є ознаками напруження очей – сухість чи сльозотеча очей, тимчасове нечітке бачення, почервоніння очей, болючість та головний біль, пише The New York Times.
Синдром комп'ютерного зору або цифрова напруга очей також підпадає під це визначення. Але час, проведений за екраном – не єдине, що може стомити ваші очі. Такі дії, як читання, писання та рукоділля, також можуть спричинити біль в очах.
Зверніться до офтальмолога, якщо ви помітили тривожні симптоми. Лікар може визначити основні захворювання або порекомендувати ліки та рецептурні лінзи. А якщо вас просто турбує перенапруга очей, експерти мають поради, як звести її до мінімуму самостійно.
Дотримуйтесь правила 20-20-20
Якщо ви плануєте деякий час дивитися на екран або читати книгу, робіть перерву кожні 20 хвилин, дивлячись на щось на відстані не менше 6 метрів. Робіть це протягом 20 секунд або довше.
Змастіть очі
Якщо ваші очі сухі, розгляньте одноразові штучні сльози, що не містять консервантів, які можуть спричинити роздратування.
Не забувайте моргати
Думати про моргання може здатися дурним, але це чудовий спосіб запобігти висиханню очей і дискомфорту. Подумайте про те, щоб покласти записку з нагадуванням поряд із комп'ютером або книгою, яку ви читаєте, кажуть експерти.
Використовуйте теплий компрес
Змочіть ватні диски теплою водою і обережно покладіть їх на повіки приблизно на 10 хвилин один або два рази на день. Компрес стимулює залози, що виділяють жир, запобігаючи занадто швидкому випаровуванню сліз. Однак повіки тонкі та чутливі — тому, щоб запобігти опікам, не тисніть компресом на очі.
Читай також
В Індії жінка подала до суду на чоловіка через те, що він любив кішку сильніше, ніж її
Тварина стала причиною скандалів і травм
Успіх починається з команди: як «Аврора» створює умови та можливості для розвитку і кар'єрного зростання
Україна в топ-15 на PornHub: порносайт підбив підсумки року і розкрив найпопулярніші категорії
44% українських користувачів – жінки
Найпопулярніші запити в Google у 2024 році: чим найбільше цікавилися українці
Персони, товари та терміни, які шукали весь рік
8 ідей новорічного декору окрім ялинки: як створити святковий настрій (фото)
Порадуйте себе та близьких
Оксфордський словник вибрав brain rot словом 2024 року: що означає цей термін
З англійської - "гниття мозку"