Від Трипілля до наших днів: для дітей ВПО і військових запустили цикл безкоштовних історичних екскурсій від COMINBANK
У Музеї становлення української нації, що розташований у підніжжя монумента Батьківщина-мати, пройде серія безкоштовних екскурсій для дітей.
Експозиція музею – це послідовність залів, кожна з яких розповідає про якийсь етап української історії, його головні віхи та ключові історичні постаті.
Перший зал присвячений Трипільській культурі, потім, від стародавніх князів Святослава, Володимира-Хрестителя, Ярослава Мудрого, крізь історію гетьманства, Центральної Ради та національно-визвольних рухів, відвідувач зрештою доходить до нашої поточної реальності – «кіборгів», які захищали донецький аеропорт, та героїв нинішнього етапу війни з російським агресором.
Інформація подана наочно, доступно та технологічно: майже в кожному залі є інтерактивні дошки двома мовами (українською та англійською), проектори демонструють батальні сцени, на стінах висять телеекрани, що імітують вікна. Наприклад, у залах з історії козацтва крізь них можна побачити живих «козаків», що їдуть повз вікно на конях.
Але головна фішка експозиції – постаті історичних особистостей та просто типових представників різних епох. Виглядають вони значно реалістичніше воскових постатей, так як виконані за іншою технологією: шкіра зроблена не з воску, а з високоякісного силікону.
Наразі фігур близько сотні, і скульптори продовжують розширювати колекцію.
Творець музею, відомий майстер бойових мистецтв Валерій Галан, ставив за мету донести до глядачів самобутність та яскравість української культури, показати, що нам є чим пишатися протягом усієї нашої історії. І тим самим – протистояти інформаційній пропаганді.
І сьогодні торкнутися цієї історії отримали можливість ті, від кого залежатиме майбутнє України. Для дітей військослужбовців, школярів з-поміж внутрішніх пересленців, підопічних благодійного фонду ONUKY організували безкоштовні екскурсії до музею.
Проект ініціював COMINBANK, так «банк з історією» вирішив відзначити свій 30-річний ювілей.
«Ми робимо свій внесок у поширення достовірних історичних знань серед молодого покоління, щоб історична правда стала непохитною фортецею проти ворожої пропаганди», – розповіла Голова Правління банку Тетяна Путінцева.
За її словами, у планах фінустанови – ще ціла низка просвітницьких проектів для дітей. Причому в пріоритеті – напрям educament, що набирає популярності (англ. education – «освіта» плюс entertainment – «розвага»), коли важливі корисні відомості подаються в розважальній або ігровій манері. Експозиція у Музеї становлення української нації – яскравий приклад такої подачі.
Кореспондент Gloss на власні очі переконався, наскільки освіта дієвий метод. А якби вдалося скинути пару десятків років, такий лікнеп точно став би згадкою на все життя.