Паралімпієць Джон Макфолл стане першим астронавтом з інвалідністю Паралімпієць Джон Макфолл стане першим астронавтом з інвалідністю
Фітнес і спорт

Британський медик стане першим астронавтом з інвалідністю

Паралімпієць Джон Макфолл стане першим астронавтом з інвалідністю Фото: ESA
Эльмира Шагабудтдинова 24 листопада, 2022, 11:00
 0

Британський паралімпієць Джон Макфолл розпочне підготовку до польоту в космос. Він стане першим астронавтом із інвалідністю, повідомило Європейське космічне агентство (ЄКА).

41-річний чоловік, який втратив ногу в юності, тренуватиметься разом із 16 іншими майбутніми астронавтами. Його кандидатуру обрали серед 257 інших людей із обмеженими можливостями здоров'я.

Не забудьте підписатись на канал Gloss.ua в Telegram

У ЄКА розповіли, що залучення до космічної програми МакФолла має допомогти трансформувати кораблі та орбітальні станції. Вони, як вважають в організації, мають бути адаптовані, зокрема, для людей з інвалідністю.

Джон Макфолл народився на півдні Великобританії в 1981 році абсолютно здоровим. У 19 років він потрапив на аварію на мотоциклі, внаслідок чого залишився без ноги. Чоловік зайнявся спортом та став успішним спринтером-паралімпійцем.

Він також брав участь у турнірах з велосипедного спорту та скелелазіння, працював інструктором з фітнесу. Крім того, Макфолл закінчив медичний університет та став хірургом-травматологом.

Теги: космічний політ , космонавт , інвалідність , паралімпіада в Токіо