Смола пуера: секрети виготовлення та пиття
Історія Ча Гао почалася разом з історією дивовижного чаю пуер, та секрети й складнощі її виготовлення вражають чаєманів до наших днів. Все, чого ви ще не знали про історію напою й те, чому смола пуера (придбати яку можна на сайті https://newtea.ua/uk/chay/chay-puer/vid-cha-gao) настільки приємна на смак і корисна – ви зможете розвідати просто зараз.
Як винайшли та виготовляють смолу пуера?
Кілька століть тому чайна паста, або Ча Гао, була винайдена випадково. А може, і в ході наукових та алхімічних експериментів. Та що завжди супроводжувало ці дивовижні гранули – це якість сировини, з якої вона виготовлялася.
Для створення Ча Гао використовується лише китайський елітний чай пуер, зібраний із рослин віком понад 100 років. І це ще не все, адже для отримання 1 кілограма смоли необхідно близько 100 кг пуера! І на кожному етапі виготовлення помилки мають бути виключені, адже вся партія Ча Гао виявиться бракованою.
Процес передбачає, що відбірний чайний лист повільно пропарюється на відкритому вогні протягом 2-3 діб. За цей час в отримуваній смолі концентруються всі корисні речовини з сировини:
- ефірні олії;
- вітаміни;
- амінокислоти;
- поліфеноли;
- теанін.
Далі екстрагована речовина розливається в форми, схожі на маленькі шоколадки, та упаковується для відправки в найкращі чайні інтернет-магазини по всьому світу.
Так: до сьогодні не кожен інтернет-магазин пуера має в асортименті його смолу, а колись вона навіть фасувалася в золоту фольгу (ні-ні, не позолочену, а виготовлену з чистого золота!), подавалася до імператорського столу та зберігалася як реліквія. Лише знатні й дуже заможні люди могли дозволити собі купити смолу пуера.
Як правильно готувати й пити смолу пуера?
Варто розуміти, що напій зі смоли пуера чинить значний тонізуючий ефект на організм, а отже – при першій дегустації не варто додавати більше однієї гранули. До того ж якщо вона не до кінця розчинилася у воді, її можна впевнено заварювати повторно.
Що необхідно для заварювання?
- окроп (що не характерно для інших чаїв);
- одна гранула Ча Гао на порцію (чи більше, якщо ви вже встигли стати знавцем та поціновувачем 😊);
- чайник або термос, у якому гранула має настоюватися чи розмішуватися протягом 3-4 хвилин.
Термочашку з напоєм легко взяти з собою на роботу, адже ви зможете отримати сталий смак із конкретної кількості гранул Ча Гао, і ваш чай не буде надто міцним чи «перезавареним». Цікавим є й те, що пара гранул може стати заміною енергетичному напою, а влітку смолу пуера купити варто для приготування приємного й освіжаючого чаю з льодом.
Ви точно не очікували такої кількості рецептів, чи не так?