Зеленський розглянув петицію про запровадження іспиту для здобуття українського громадянства
На сайті офіційного представництва президента України було подано електронну петицію, щоб в обов'язковому порядку запровадити умову проходження іспиту при отриманні українського громадянства. Заявка набрала необхідні 25 тисяч голосів підтримки, тому петицію розглянув президент України Володимир Зеленський та дав свою відповідь на пропозицію користувача.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
Від імені глави держави на сайті висловили подяку українцям за активну громадянську позицію та заявили, що "питання про запровадження обов'язкового іспиту для набуття громадянства України вимагатиме законодавчого врегулювання".
Зеленський звернувся до глави Кабміну, прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, аби він комплексно опрацював пропозицію петиції. Про результати роботи повідомлять додатково.
Збір підписів розпочався 23 травня 2022 року та зараз завершений із цифрою 26 578 голосів. Автор петиції Капустян Віталій наголошує, що з 2014 року, коли Росія розпочала свою збройну агресію окупацією українських територій, в Україну приїхали майже 52 тисячі росіян.
Понад 19 тисяч громадян Росії, за словами Віталія, отримали українське громадянство, а іноземцям, щоб стати громадянином України, "не обов'язково знати мову, історію та навіть закони України, достатньо невеликого переліку документів та заяви", а "іспити для набуття громадянства є в Естонії, Литві, Латвії, Польщі, Німеччині, США та інших країнах”.
До обов'язкового іспиту пропонують додати тест на знання Конституції України, проводити ЗНО з української мови та історії України з умовою вивчення державного гімну України. Ті кандидати, хто не пройшли тестування, зможуть повторно скласти іспит щонайменше за три місяці. Подібне оцінювання знань не виключає вимоги надати певні документи під час подання заявки на здобуття українського громадянства.
За словами Зеленського, набуття громадянства відбувається відповідно до Конституції України та одна з умов - володіння державною мовою або її розуміння в обсязі, достатньому для спілкування. Вимоги до рівня володіння українцями визначає Нацкомісія зі стандартів державної мови та Кабмін ще раніше встановив порядок проведення відповідного іспиту.
Також ми писали, що в Україні пропонують робити дозвіл на виїзд дитини за кордон онлайн.
Теги: іноземці , новини України , новини , громадянство , іспити