Бойові дії в Україні на 5 жовтня: мапа та ситуація на фронті
5 жовтня розпочалася 224-та доба боротьби українського народу проти російської збройної агресії на території України після повномасштабного вторгнення Росії у лютому.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
Мешканцям України варто йти в найближчі укриття під час сигналів повітряної тривоги, оскільки все ще зберігається загроза російських ракетних атак та авіаударів по українським об'єктам цивільної, військової та критично важливої інфраструктури.
Агресор продовжує не лише обстрілювати Україну, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни, а й намагається утримати захоплені території, повернути втрачені позиції, вести повітряну розвідку, дистанційно мінувати окремі ділянки території, зірвати активні дії українських захисників та перегрупувати свої війська на окремих напрямках.
Минулої доби противник завдав по Україні:
- дев'ять ракетних ударів;
- шість авіаційних ударів;
- понад 56 обстрілів із РСЗВ.
Від численних ворожих атак постраждала інфраструктура понад 27 українських населених пунктів, серед яких Харків, Краматорськ, Бахмут та інші.
Згідно з інформацією від Генштабу ЗСУ на ранок 5 жовтня 2022 року:
- Ворожі обстріли з танків, мінометів та артилерії різних типів – на Сіверському, Слобожанському, Краматорському, Бахмутському, Авдіївському, Новопавлівському, Запорізькому та Південнобузькому напрямках.
- Без істотних змін – на Волинському та Поліському напрямках.
- Агресор не припиняє наступати – на Бахмутському та Авдіївському напрямках.
- ЗСУ успішно відбили атаки ворога – в районах Стрілеча, Зелене, Майорськ, Спірне, Зайцеве, Бахмутське, Бахмут, Курдюмівка, Новомихайлівка та Вугледар.
- Авіація ЗСУ – здійснила 17 ударів, вразивши чотири ворожі опорні пункти, 11 районів зосередження озброєння та військової техніки окупантів, а також два зенітні ракетні комплекси російських військ.
- Підрозділи ППО – збили два ворожі безпілотники та один гелікоптер.
- Ракетні війська та артилерія ЗСУ – вразили два пункти управління противника, чотири райони зосередження живої сили, озброєння та військової техніки ворога, один зенітний ракетний комплекс, мостову та понтонну переправу військ РФ.
За результатами військової операції по звільненню територій Херсонської області з-під окупації, на різних південних ділянках фронту вдалося заглибитись від 10 до 20 кілометрів. Українськими підрозділами закріплений та відновлений державний прапор України в таких населених пунктах:
- Любимівка;
- Хрещенівка;
- Золота Балка;
- Біляївка;
- Українка;
- Велика Олександрівка;
- Мала Олександрівка;
- Давидів Брід.
Timelapse розвитку Ukraine's counter-offensive в Kherson Oblast over past 5 days. pic.twitter.com/HBMjlrTK4F
- War Mapper (@War_Mapper) October 5, 2022
В Інституті вивчення війни (The Institute for the Study of War) дали такі ключові висновки російському наступу в Україні на 4 жовтня:
- Українські сили продовжували досягати значних успіхів у Херсонській області, одночасно продовжуючи наступ у Харківській та Луганській областях.
- Путіну явно не вдається врівноважити конкуруючі вимоги російських націоналістів, які стають дедалі войовничішими з моменту початку мобілізації, незважаючи на те, що поділяють спільні цілі та завдання Путіна щодо війни в Україні.
- Оголошення президентом Росії Володимиром Путіним про часткову мобілізацію надає більш суттєвий короткостроковий вплив на внутрішньоросійський контекст, ніж на війну в Україні, прискорюючи розломи в інформаційному просторі, які спантеличують і підривають путінські наративи.
- Ветеранська спільнота незадоволена проведенням путінської мобілізації.
- У російському співтоваристві військових блогерів виникають тріщини.
- Російські війська продовжували завдавати артилерійських, авіаційних і ракетних ударів у Дніпропетровській та Миколаївській областях, наземні атаки в Донецькій області.
- Кремль фактично наказав місцевим російським адміністраціям та установам, які не належать до Міністерства оборони, фінансувати значну частину мобілізаційних зусиль із місцевих бюджетів.
- Російські силовики намагаються зберегти свій внутрішній апарат безпеки, оскільки часткова мобілізація Путіна виснажує російський безпековий сектор, щоб створити додаткові сили для ведення бойових дій в Україні.
Фото: understandingwar.org
Теги: українські захисники , окупація , ВСУ , бойові дії , вторгнення Росії , російсько-українська війна , війна , новини України , новини