Бойові дії в Україні на 7 листопада: мапа та ситуація на фронті
У понеділок, 7 листопада, розпочалася 257-а доба героїчної боротьби українського народу проти збройної російської агресії на території України після повномасштабного вторгнення Росії до України.
Не забудьте підписатися на канал Gloss.ua в Telegram.
Мешканцям України не варто ігнорувати сигнали повітряної тривоги, оскільки досі зберігається загроза російських ракетних атак та авіаударів по українським об'єктам цивільної, військової та критично важливої інфраструктури.
Минулої доби російські окупанти завдали по Україні:
- чотири ракетних удари;
- 24 авіаційних удари;
- понад 55 обстрілів із реактивних систем залпового вогню.
Від численних ворожих ударів постраждали райони 30 населених пунктів Запорізької, Донецької, Луганської, Миколаївської, Сумської та Херсонської областей.
Росія продовжує обстрілювати Україну ракетами та ударними безпілотниками, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни, завдаючи ударів по критичній інфраструктурі та будинкам мирного населення. Є також загроза вильоту ракет і БпЛА з території Білорусі, яка підтримує збройну агресію РФ проти України.
Крім того, російські війська намагаються утримувати тимчасово захоплені українські території, стримати ЗСУ, вести повітряну розвідку та наступати на окремих напрямках, а ще вони здійснюють фортифікаційне обладнання рубежів.
За інформацією від Генштабу ЗСУ на ранок 7 листопада, минулої доби:
- Ворожі обстріли – на Сіверському, Слобожанському, Куп'янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському, Новопавлівському, Запорізькому та Південнобузькому напрямках.
- Ворог веде наступальні дії – на Бахмутському, Новопавлівському та Авдіївському напрямках.
- Обстановка без істотних змін – на Волинському та Поліському напрямках.
- ЗСУ відбили атаки окупантів – у районах Ямпіль, Андріївка, Красногорівка, Мар’їнка, Павлівка, Водяне, Новомихайлівка та Білогорівка.
- Авіація ЗСУ – зробила 22 удари по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки окупантів, а також по позиціях систем ППО противника.
- Українські підрозділи ППО – збили п'ять ворожих безпілотників.
- Ракетні війська та артилерія ЗСУ – вразили два пункти управління військ РФ, вісім районів зосередження живої сили, озброєння та військової техніки, склад боєприпасів, станцію радіоелектронної боротьби та інші важливі військові об'єкти окупантів.
Зазначається також, що у Херсоні окупанти, переодягнені у цивільний одяг, займають приміщення мирних громадян та зміцнюють усередині позиції для ведення вуличних боїв. Водночас, російські пропагандистські журналісти планують у місті зйомки відеоматеріалів на тему знищення мирного населення силами ЗСУ.
Аналітики з Інституту вивчення війни кажуть 6 листопада:
- Фінансист "Вагнера" Євген Пригожин 6 листопада підтвердив, що "Вагнер" створює у Курській та Білгородській областях центри навчання та управління для місцевих "народних ополченців".
- Російські блогери поширили повідомлення про те, що російська 155-а бригада морської піхоти зазнала серйозних втрат під час нещодавнього наступу на Павлівку на Донеччині.
- Російські джерела стверджували, що українські сили продовжували контрнаступальні дії у напрямку Сватове та Кремінна, а ще що російські війська прорвали українську оборону біля Бахмута, досягли незначних успіхів на південь від Авдіївки та залишилися біля Павлівки у західній частині Донецької області.
- Джерела в російській опозиції повідомили, що внаслідок артилерійського обстрілу з боку України біля Макіївки Луганської області за один день могло бути вбито до 500 російських мобілізованих військовослужбовців.
- Російські війська завдали наземних ударів у районі Бахмута, Авдіївки та Вугледару, а також продовжували займати оборонні позиції на західному (правому) березі Дніпра в Херсонській області.
- Українські сили продовжили кампанію з перехоплення російської логістики на Херсонщині.
- Українські фахівці відремонтували дві зовнішні лінії електропередач до Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) 5 листопада, відновивши подачу електроенергії на ЗАЕС після того, як 3 листопада обстріл знеструмив об'єкт.
- Російська окупаційна влада продовжувала посилатися на загрозу українського удару по Каховській ГЕС, щоб виправдати насильницьке переселення мирних мешканців у Херсонській області, що продовжується, і продовжували насильно вивозити українських дітей з окупованої України до Росії під виглядом "відпускних" схем.
- Російські сили продовжували боротися з внутрішнім опором і поганим забезпеченням зусиль з мобілізації.
Фото: understandingwar.org
Теги: новини України , новини , війна , російсько-українська війна , бойові дії , вторгнення Росії