Бойові дії в Україні на 19 січня: карта та ситуація на фронті
У четвер, 19 січня, розпочалася 330-та доба боротьби українського народу проти збройної російської агресії на території України.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Минулої доби підрозділи Сили оборони України відбили атаки окупантів у районах населених пунктів Білогорівка Луганської області та Терни, Верхньокам'янське, Соледар, Сіль, Червона Гора, Бахмут, Кліщіївка, Олександро-Шультино, Курдюмівка, Водяне, Мар'їнка, Перемога та Парасковіївка Донецької області.
Водночас супротивник завдав 25 авіаційних ударів і здійснив понад 85 обстрілів із реактивних систем залпового вогню.
Загроза завдання авіаційних та ракетних ударів Російською федерацією по цивільних об'єктах залишається високою на всій території України❗
Оперативна інформація за напрямками від Генштабу ЗСУ на ранок 19.01.2023:
- На Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках ситуація залишається постійною. У прикордонних з Україною районах наступальних угруповань противника не виявлено. Певні підрозділи збройних сил Російської Федерації та республіки Білорусь продовжують виконувати завдання. Таким чином, противник демонструє свою присутність поблизу державного кордону. Здійснив мінометні та артилерійські обстріли районами населених пунктів Бучки Чернігівської області; Попівка – Сумський; Бударки, Землянки, Гатище, Зелене, Вовчанськ, Терново, Червоне, Кам'янка, Чавунівка, Новомлинськ та Дворічна Харківська область.
- На Куп'янському напрямку противник обстріляв райони Курилівки, Петропавлівки, Кислівки, Іванівки, Крохмального, Синківки, Берестового та Табаївки Харківської області, а також Стельмахівки Луганської області.
- На Лиманському напрямку ворог обстріляв позиції Сил оборони біля Дружелюбівки Харківщини та Новоєгорівки, Невського, Краснопопівки та Діброви Луганської області.
- На Бахмутському напрямку вогневої поразки ворожої артилерії зазнали районів 22 населені пункти. Серед них – Верхньокам'янське, Білогорівка, Веселе, Майорськ, Червона Гора, Бахмут, Кліщіївка, Курдюмівка та Дружба.
- На Авдіївському напрямку під ворожий вогонь потрапили Авдіївка, Водяне, Невельське, Першотравневе, Георгіївка, Мар'їнка та Новомихайлівка на Донеччині.
- На Новопавлівському напрямку противник знову обстрілював Велику Новосілку, Золоту Ниву та Вугледар Донецької області.
- У Запорізькому напрямку від артилерійського вогню постраждали 24 населені пункти, зокрема, Времівка та Новопіль на Донеччині та Полтавка, Малинівка, Гуляйполі, Щербаки, Степове, Кам'янське та Плавні Запорізької області.
- На Херсонщині окупанти не припиняють терор цивільного населення. Зокрема, обстріли з реактивних систем залпового вогню та ствольної артилерії зазнали районів понад 20 населених пунктів. Серед них – Антонівка, Берегове, Веселе, Качкарівка, Бурштинове та Херсон. Постраждали мирні громадяни.
- Наша авіація минулої доби завдала 13 ударів по районах зосередження противника і 3 - по позиціях зенітно-ракетних комплексів окупантів.
- У той же час, збитий ворожий гелікоптер Ка-52 та БпЛА "Мерлін-ВР".
- Підрозділи ракетних військ та артилерії Сил оборони України за добу вразили 3 пункти управління, 5 районів зосередження окупантів, 1 склад боєприпасів та 2 інші важливі об'єкти ворога.
- Орієнтовні втрати армії РФ сьогодні складають:
Аналітики War Mapper публікують крупний план карти бойових дій із останніми змінами ситуації навколо міста Бахмут (Донецької області) станом на 19 січня.
За їхніми даними, російські військові просунулися далі на північно-східну околицю міста.
Аналітики з Інституту вивчення війни (The Institute for the Study of War/ISW) зробили такі ключові висновки про війну в Україні станом на 18 січня 2023 року:
- Промова президента Росії Володимира Путіна, присвячена пам'яті блокади Ленінграда, як і раніше, свідчить про те, що Путін, як і раніше, не впевнений у своїй здатності суттєво впливати на російський інформаційний простір.
- Йдеться Путіна, ймовірно, є частиною більш масштабної інформаційної спроби укласти «спеціальну військову операцію» у масштабніші російські національні міфи про Велику Вітчизняну війну (Другу світову війну), щоб посилити російську підтримку затяжної війни та мобілізації.
- Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров доповнив ці зусилля, спрямовані на посилення підтримки Росією війни, що тривала, недвозначно і смішно заявивши, що Україна і Захід мають на меті геноциду російського народу.
- Путін продовжує зусилля щодо активізації оборонно-промислової бази Росії для підтримки тривалої війни в Україні.
- Путін та Лавров продовжують заперечувати суверенітет України та категорично відмовляються від прямих переговорів з Україною.
- Фінансист групи Вагнер Євген Пригожин стає дедалі нахабнішим у своїх словесних нападках на Міноборони Росії та Кремль.
- Пригожин та інші відомі в Росії люди створюють нове місце для критики президента Росії Володимира Путіна, не побоюючись відплати.
- Російські війська продовжували обмежені контратаки, щоб повернути втрачені позиції у Кремінної.
- Російські війська продовжували наступальні операції в районі Соледара, Бахмута, Авдіївки та Донецька.
- Міноборони Росії продовжує спроби применшити роль групи Вагнера у заявлених тактичних здобутках у районі Соледара.
- Українські офіційні особи вказали, що російські сили концентруються у Запорізькій області, можливо, для масштабних оборонних чи наступальних дій.
- Все ширше використання російськими військами запальних боєприпасів для завдання звичайних ударів на півдні України підтверджує нещодавню оцінку ISW про те, що російські сили, ймовірно, зіткнуться з нестачею звичайних артилерійських снарядів.
- Українські та російські джерела продовжували вказувати на те, що російська влада, ймовірно, готується до другої хвилі мобілізації.
Теги: новини України , карта , бойові дії , російсько-українська війна , вторгнення Росії