США лідирують: «Forbes Росія» склали список найбільшого іноземного бізнесу в РФ
Американські компанії лідирують за кількістю у рейтингу найбільших іноземних компаній у Росії. Це показало щорічне дослідження "Forbes Росія", за результатами якого складається список 50 найбільших іноземних компаній РФ. Йдеться про бізнес, який більше ніж на 50% належить закордонним власникам.
Підпишіться на канал Gloss.ua у Telegram.
Список порівняно з 2021 роком скоротився на 22 назви, майже на половину. З нього вибули компанії, які призупинили роботу в Росії чи припинили її повністю після початку повномасштабного вторгнення до України.
Проте американських компаній найбільше серед усіх іноземних компаній в рейтингу. Незважаючи на масовий відхід західного бізнесу з країни через війну, яку розв'язала РФ, у рейтингу все ще присутні 8 з 10 американських компаній.
Далі йде Китай: зростання з однієї до шести компаній у списку.
Третє місце одразу у трьох країн – Туреччини, Франції та Німеччини – по п'ять компаній у рейтингу. Причому кількість турецьких компаній у рейтингу за рік зросла з однієї до п'яти.
Вперше в рейтингу з'явилися компанії з Таїланду, Казахстану та Білорусії.
ТОП-10 найбільших іноземних компаній РФ 2022 року:
На першому місці опинилася французька Leroy Merlin. Виторг компанії в РФ за підсумками минулого року досяг майже 530 мільярдів рублів (за даними INFOLine, оскільки сама фірма не розкрила звітність). Раніше французькі власники планували передати бізнес в управління російським менеджерам і, можливо, в рейтингу 2023 року компанії вже не буде.
На другому місці розташувалася японська тютюнова компанія JT Group (понад 436 мільярдів рублів виручки), на третьому – американська Philip Morris International (майже 400 мільярдів).
На четвертому місці – американська PepsiCo.
П'яте місце займає французька Elo («Ашан»/«Атак»);
Шосте – нідерландська VEON («Вимпелком»);
На сьомому місці – німецька Metro AG;
Восьме місце у рейтингу за американською компанією Mars, а дев'яте – за швейцарською Nestle;
І замикає десятку лідерів Китайська Chery Automobile.
Компанії з "недружніх країн", як і раніше, становлять більшість, зазначає російський Forbes. Окрім того, розширилася географія учасників рейтингу. Якщо торік у списку були присутні компанії з 17 країн, то цього року з 18 країн.
Головним бенефіціаром змін економіки стали китайські корпорації. Так, продажі російської компанії холдингу Chery Automobile (№10) зросли у 2,4 рази, до 147 млрд рублів. Дві інші автомобільні корпорації, Great Wall Motor (№28, бренди Haval, Tank та GWM) та "Джилі-Моторс" (№37), збільшили виручку на 41% і 82% відповідно.
Теги: світові новини , Росія , Форбс , компанії , бізнес , російсько-українська війна